Çözüldü Disk birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BUR4K C4N

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD BLACK SN770
Bugün bilgisayara yeni 1TB M.2 SSD aldım ve hemen kullanmaya başladım ilk başta disk gözükmüyordu ve disk yöneticisinden aktif durumuna getirdim düzeldi ardından C diskini yeni aldığım SSD'ye taşımak istedim ve bunun için 'Macrium Reflect' kullandım fakat sorun yeni aldığım 1 TB SSD eski sürücümle aynı boyuta düştü 222 GB'ya. Düzeltmeye çalıştım fakat beceremedim internette birkaç saatlik araştırma yaptım diskpart, minitool Partition, EaseUS Partition her yolu denedim bir türlü arttıramadım diski komple sildim fakat hala aynı yardımcı olması için görüntüler paylaşacağım umarım bilgisi olan vardır.

Sanırım disk 1'i birleştirebilmemiz için aradaki 612 MB'lik yedeği silmemiz gerekiyor gereken her şeyi yaptım gene de silinmiyor diskpartı kullanmayı denedim fakat delete komutu verdiğimde sistem yetkisi yok diye uyarı veriyor.
Durum bundan ibaret cevaplarınız bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    143,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İndir Arch Linux'u, yazdır USB belleğe. USB bellekten başlat format atar gibi. İlk komut loadkeys trq, Türkçe klavyeyi yükler.

Kod:
lsblk
Bu komutla format atacağın diskin yolunu bul. /dev/nvme veya /dev/sd diye başlar.

Kod:
cfdisk <disk yolu>
Bu komutla da MPT'yi düzenle. Ne varsa sil, kaydet çık.

Kod:
sync
Bu komutla da diske yazılması gereken bir şey varsa diye önlem olarak yazdırma sırasını boşaltıyoruz.

Bilgisayarı yeniden başlatıp boş diske ne yapacaksanız yaparsınız.

Sizin önerdiğiniz yöntemi beceremedim fakat biraz daha araştırınca bir çözüm yolu buldum ve işe yaradı diskpartta belli bir bölümü temizlemek yerine komple disk 1'i seçip bütün diski temizlemeyi seçtim ve hata vermedi şu an her şey sorunsuz yine de yardımınız için teşekkür ederim.
Şimdi sıradaki adım Windows'u yeni aldığım SSD'ye taşımak umarım geçen seferki gibi sorun yaşamam.
Yanlış diski seçersen Windows'a dönemezsin, bütün verilerini kaybedersin.
İndir Arch linux'u, yazdır USB belleğe. USB bellekten başlat format atar gibi. İlk komut loadkeys trq, türkçe klavyeyi yükler.

Kod:
lsblk
Bu komutla format atacağın diskin yolunu bul. /dev/nvme veya /dev/sd diye başlar.

Kod:
cfdisk <disk yolu>

Kod:
sync
Bu komutla da diske yazılması gereken bir şey varsa diye önlem olarak yazdırma sırasını boşaltıyoruz.

İndir Arch Linux'u, yazdır USB belleğe. USB bellekten başlat format atar gibi. İlk komut loadkeys trq, Türkçe klavyeyi yükler.

Kod:
lsblk

Kod:
cfdisk <disk yolu>

Kod:
sync

Sizin önerdiğiniz yöntemi beceremedim fakat biraz daha araştırınca bir çözüm yolu buldum ve işe yaradı diskpartta belli bir bölümü temizlemek yerine komple disk 1'i seçip bütün diski temizlemeyi seçtim ve hata vermedi şu an her şey sorunsuz yine de yardımınız için teşekkür ederim.
Şimdi sıradaki adım Windows'u yeni aldığım SSD'ye taşımak umarım geçen seferki gibi sorun yaşamam.

Çözüm

Geri
Yukarı