Disk fren takmak çok mu maaliyetli?

Hds

Decapat
Makaleler
4
Dostlar selam. Bisikletim Corelli Snoop 3.0. disk fren taktırmak istiyorum. Aslında gerek yok öylesine istiyorum. Çok mu maaliyetli tutar? Ve uğraşmaya değer mi? Şimdiden teşekkürler.

Öne takmak istiyorsanız maşanız, arkaya takmak istiyorsanız kadronuz uyumlu olmalı. Ayrıca jantlar ve göbeklerde uyumlu olmalı. Genelde 6 vida ile destekli Centerlock göbek kullanılır.

Değer. Ama hidrolik takacaksan değer. Ayrıca kadroda ve maşada uygun yer var mı bir bakmak lazım.
Önde var diye biliyorum ama arkayı bilemem hocam.
Öne takmak istiyorsanız maşanız, arkaya takmak istiyorsanız kadronuz uyumlu olmalı. Ayrıca jantlar ve göbeklerde uyumlu olmalı. Genelde 6 vida ile destekli Centerlock göbek kullanılır.
Hocam valla o kadar bilgim yok bu yüzden konu açtım takmayı da bilmiyorum bisikletçiye yaptıracağım. Bu arada öne değil arkaya takmak istiyorum. Ön freni neredeyse hiç kullanmıyorum. Kaza yaptıktan sonra ön fren gerektirecek sıkıntılı sürüşler yapmıyorum. Hatta önü çıkartmak bile istiyorum. Ama gereksiz bir şey.

Önde var diye biliyorum ama arkayı bilemem hocam.

Hocam valla o kadar bilgim yok bu yüzden konu açtım takmayı da bilmiyorum bisikletçiye yaptıracağım. Bu arada öne değil arkaya takmak istiyorum. Ön freni neredeyse hiç kullanmıyorum. Kaza yaptıktan sonra ön fren gerektirecek sıkıntılı sürüşler yapmıyorum. Hatta önü çıkartmak bile istiyorum. Ama gereksiz bir şey.
Ön frene de disk takmak çok daha etkili olur. Şehir içi gibi yerlerde süratli değilken, ani frenlemede ön fren hayat kurtarır. Arka fren ani frenlemelerde zaten kitlenecek, V ya da disk olması çok fark etmez ama ön tekerde V fren disk kadar sıkı tutmaz asla. Bir bisikletçiye sorun kadrom uyumlu mu diye. Resimlerden baktığım kadarıyla takılabilir gibi geldi ama detaylı göremediğim için bir şey diyemiyorum.

Ön frene de disk takmak çok daha etkili olur. Şehir içi gibi yerlerde süratli değilken ani frenlerde ön fren hayat kurtarır. Arka fren ani frenlemelerde zaten kitlenecek, V ya da disk olması çok fark etmez ama ön tekerde V fren disk kadar sıkı tutmaz asla. Bir bisikletçiye sorun kadrom uyumlu mu diye. Resimlerden baktığım kadarıyla takılabilir gibi geldi ama detaylı göremediğim için bir şey diyemiyorum.
Peki hem ön hem arkaya takmak çok mu maaliyetli? Shimano frenler (belki daha iyisi de vardır.) diski bile olmadan 1000-1500 arası. O yüzden alıyorken düzgün olmasını istiyorum. Ama dediğim gibi arkaya takmak daha cazip geliyor bana. Çünkü hiç ön fren kullanmıyorum. Bu arada İskenderun içi tanıdığın bisikletçi var mıdır? Sanmıyorum ama sormak istedim.

Gereksiz olur mu? Taş olursun deme öyle şey. Kombine frenliyoruz, ne ön ne de arka tek başına yeterli olmaz. Mekanik tek taraflı baskı fren mekanizmasını önermiyorum. Sizin bisikletinizde bu işlemler çok maliyetli olur. Kadronuz için gerekli yükseltmeler sayılmaz. Bu yüzden V fren ile güvenli sürüşler dilerim.

Gereksiz olur mu? Taş olursun deme öyle şey. Kombine tutuyoruz, ne ön ne de arka tek başına yeterli olmaz. Mekanik tek taraflı baskı fren mekanizmasını önermiyorum. Sizin bisikletinizde bu işlemler çok maliyetli olur. Kadronuz için gerekli yükseltmeler sayılmaz. Bu yüzden V fren ile güvenli sürüşler dilerim.
Benimkisi biraz fantezi işi. İçime doğdu taksam nasıl olur dedim sizlere sordum. Hiç mi olacağı yok bu işin? Şehir içi sürüyorum kazadan sonra bazı zamanlar engebeli yerlerde sürüyorum o da belediye yüzünden zaten yetmez mi yani arkaya taksam? 2000 üstü tutar mı bu iş?

Yeni konular

Geri
Yukarı