Disk görüntüsü dosyasında virüs olur mu?

Diğer antivirüslerin nasıl bir zahmeti var?
Lisans istemiyor, kurulum yok. Güncel veritabanı vs. indirip taramaya başlıyor. Kurdum, işe yaramadı, güvenlik duvarı ile çakıştı, geri kaldırayım, sistemde olan kalıntıları temizleyim vs. uğraşı olmuyor. Bana göre bunlar zahmet ve yıllardır antivirüs yazılımı kullanmıyorum.

WinRAR ya da hangi programı kullanıyorsanız sağ tık "dosyaları ayıkla" gibi bir seçenek olması lazım. Her antivirüs programında var mı bilmiyorum ama Bitdefender bu dosyaları ayıklama işlemi sırasında hemen dosyayı tarıyor. Eğer virüs var ise ayıklama işlemini durduruyor.

Lisans istemiyor, kurulum yok. Güncel veritabanı vs. indirip taramaya başlıyor. Kurdum, işe yaramadı, güvenlik duvarı ile çakıştı, geri kaldırayım, sistemde olan kalıntıları temizleyim vs. uğraşı olmuyor. Bana göre bunlar zahmet ve yıllardır antivirüs yazılımı kullanmıyorum.

Kaspersky ve Bitdefender'de de bunlarla uğraşmıyorsunuz. Ve önde yazdığım 2 antivirüs ESET'ten 5 kat iyidir herhalde.

Comodo, Kaspersky ve şu an kullandığım Bitdefender olmak üzere 3 antivirüs kullandım. Bunlar ile hiç uğraşmadım. Direkt kurduğum gibi kullandım.

Hocam buradaki zahmet görecelidir. Ben sürekli antivirüs kullanmadığım için kurulum gerçekleştirmiyorum ve kurulum yapıp kullanmak zahmetli geliyor. 3–4 ayda bir online tarama bana yetiyor. Ayrıca arkadaş mevcut bir antivirüs programı olduğunu belirtmişti. Bu durumda yeni antivirüs yüklemesi halinde çakışmayı önlemesi, belki de öncekini kaldırması gerekecek. Dilediği şeyi bir dosya için gerçekleştiremezse belki eski antivirüs programına dönmek isteyecek, son yüklediğini kaldıracak, geri eskisini yükleyecek. Belki bu arada da yeniden başlatmak durumunda kalacak. Umarım anlaşılmıştır.

Geri
Yukarı