Disk klonlama nedir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
  1. Dostlar merhaba ben arkadaşımın bilgisayarına bir HDD aldım 320GB 3.5 inç 7200RPM SATA 3 lakin ben bunu takmayı bilmiyorum ama izledim YouTube'den size soracağım sorular ise şu.
  2. Arkadaşımın PC'de HDD var 80GB Win8.1 bunun içine kurulu bende format USB'si yok diyelim ki SATA kablosu sadece 1 tane ve biz bunu çıkarmak zorundayız. Format atmadan Windows'u yeni HDD'ye atabilir miyim?
  3. Disk klonlama nedir? Lütfen anlayacağım şekilde anlatırsanız memnun olurum. Montajda sadece anakart, RAM, işlemci ve ekran kartını biliyorum ama depolama birimi takmayı bilmiyorum.
Kasamı soracak olanlar vardır her tarafı kapalı Casper model bir kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA vardır PSU kablosuda var zaten ama kaç tane onu bilmiyorum gerekirse 80 GB'ı çıkarırım ondaki kabloları 320GB HDD'ye takarım ama illla format gerekli mi?

SATA vardır PSU kablosu da var zaten ama kaç tane onu bilmiyorum gerekirse 80 GB'ı çıkarırım ondaki kabloları 320GB HDD'ye takarım ama illa format gerekli mi?
Şimdi benim anlamadığım şu, iki depolama birimi aynı anda kasada takılı olamıyor mu?

Şimdi benim anlamadığım şu, iki depolama birimi aynı anda kasada takılı olamıyor mu?

İşte kaç SATA kablosu falan var bilmiyorum arkadaşımda kasadan anlamıyor.

İşte kaç SATA kablosu falan var bilmiyorum arkadaşım da kasadan anlamıyor.
Şimdi önce şunu açıklığa kavuşturalım, PSU'dan gelen SATA güç kablosu kaç adet var? İkinci olarak anakarta takılan SATA kablosundan kaç tane var?

Tm yanıtlarınız için teşekkür ederim:)
Şimdi önce şunu açıklığa kavuşturalım, PSU'dan gelen SATA güç kablosu kaç adet var? İkinci olarak anakarta takılan SATA kablosundan kaç tane var?

Kasa şu an arkadaşımda o 2 kat üstte oturuyor sallamamı mı bekliyorsunuz bence minimum 2 adet vardır.
2 Adet olursa iyi olur yoksa çok uğraştırıcak.

Geri
Yukarı