Disk silinmeden Windows yüklenebilir mi?

quasar171

Femtopat
İyi günler, bilgisayarımda SSD ve HDD olmak üzere 2 disk bulunuyordu. SSD bozuldu, ben de SSD'yi söktüm. Windows SSD'de yüklüydü ki o 'C' diskiydi. Şimdi elimde 1 TB'lık HDD kaldı ama içinde 150 GB boş alan var. Ben de bu HDD'nin içindekiler silinmeden Windows yükleyip bilgisayarı açmak istiyorum. Mümkün müdür?

İyi bayramlar.

Hocam az önce öyle yapmaya çalışıyordum flash diskten bölünmüyor zaten, başka türlü de bilgisayarı açıp nasıl böleceğimi bilmiyorum

Bilgisayar açılmıyor hocam, windows ssd içerisinde kuruluydu ssd ise olmadığı için açamıyorum bir yolu yokmudur?
Live Cd ler ile yapabilirisiniz. Yada HDD yi başka bir bilgisayara bağlayıp böleceksiniz.

İyi günler, bilgisayarımda SSD ve HDD olmak üzere 2 disk bulunuyordu. SSD bozuldu, ben de SSD'yi söktüm. Windows SSD'de yüklüydü ki o 'C' diskiydi. Şimdi elimde 1 TB'lık HDD kaldı ama içinde 150 GB boş alan var. Ben de bu HDD'nin içindekiler silinmeden Windows yükleyip bilgisayarı açmak istiyorum. Mümkün müdür?

İyi bayramlar.
Evet. Hiç bir veri silinmeden yapılabiliyor. USB'yi takıp kurulmda ilerlemeye başladığında sana iki şey soracak. Biri "Sadece yükselt" tarzı bir şey, üstteki şık. Diğeri "özel" tarzı bir şey, alttaki şık. Üstteki şıkı seçerek veri kaybına uğramadan windowsu tazeleyebilir veya değiştirebilirsin. Format içinse alttakini seçersin. Ama yine de "Users" klasörünü yedekle. Bende sorun olmadı ama belki sende olur.

Geri
Yukarı