Disk Sorunları FPS Düşürür mü?

oguzhanb61

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son zamanlarda oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşıyordum. HD Tune ile HDD ve SSD'yi benchmark'a soktum..Sonuçlara bakar mısınız? Çok dalgalanma var, sebebi nedir veya normal bir durum mudur? (Error Scan yaptım fakat onları almayı unuttum ama SSD ve HDD'de Bad Sector yok yemyeşildi ekran :) )

• SSD
ssd.jpg

• HDD
HDD1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sistem bileşenlerim
* AMD Ryzen 1500x
* MSI B350 Tomahawk
* Corsair 2x8 GB 3000MHz Bellek
* MSI Gaming X RX580 8GB
* Corsair 120GB SSD
* Toshiba 1 TB HDD
Işletim sistemim Windows 10 64Bit ve orijinal. Örneğin League of Legends oynarken ani düşüşler yaşıyorum bazen ve Assasins Creed Unity ve Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands oyunlarında internette baktığım RX580 performans videolarına göre çok düşük. Atıyorum videoda adam RX580 ile 1080p Ultrada 40 FPS civarı alırken ben aynı kartla aynı ayarlarda 18 FPS alıyorum.
Merhaba. Konu ile alakasız olucak ama bir sorum olucak. MSI GAMING X RX 580 8 GB ekran kartında yani şuan senin kullandığın kartta CW var mı?

• Diskte kullanmadığınız gereksiz programları kaldırın.
  • Disk birleştirmesi yapın. (Harici programlar kullanmadan)
  • Temizlik bakım yönergelerini uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Raid sürücüsünü yüklemek bir nebze işe yarayabilir.
Support For B350 TOMAHAWK | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Nedense AM4 RAID sürücüsünü kuramıyorum. Windows 10 64Bit seçiyorum indiriyorum fakat hata veriyor kullandığınız işletim sistemi ile uyumlu değildir diye

Nedense AM4 RAID sürücüsünü kuramıyorum. Windows 10 64Bit seçiyorum indiriyorum fakat hata veriyor kullandığınız işletim sistemi ile uyumlu değildir diye
O zaman Windows'un sunduğu sürücü ile devam edeceksiniz. Diğer yolları deneyin. Sürücü güncellemelerini kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı