Disk Yönetimi - Disk Başlat

maxicp

Hectopat
SSD RAW formatında idi ve biçimlenmiyordu. Disk part'tan clean komutunu yazdım. (CMD- Disk part - List Disk - Select disk 1 - Clean) Şuanda disk yönetimini açtığım zaman bu pencere geliyor. SSD için hangisini seçmeliyim. Not: Şuanda SSD sistem diski değil ama düzeltebilirsem W8.1 yükliyebilirim.
Ekran Görüntüsü (330).png

MinitoolPW ile de olmazsa diskte donanımsal arıza olması muhtemel.
Az önce Ubuntu ile açtım bilgisayarımı, SSD'i FAT olarak Ubuntu üzerinden biçimlendirdim, çok rahat çalıştı, içine GTA-V falan attım. Son hız attı.

Sonra tekrar W8.1 ile açtığım zaman SSD içine bir şey atarken ilk 100-150Mb'den sonrasında SSD'nin yazma hızı sıfır oldu. Bu durumda donanımsal problem yok değil mi? Sorun kullanmakta olduğum Windows ilgili olabilir mi?

Bütün diskleri biçimlendirsem, en temizinden bir format atsam sorunun çözülme ihtimali var mıdır? Çünkü Ubuntu'da SSD'in sağlık çalışması, bana kullandığım işletim sisteminde sorun var gibi geldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı