Çözüldü Disk yönetiminden Linux kaldırınca hata geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar selam. Geçenlerde Dual boot Linux Mint yükledim. Bugün kaldırmak istedim ve ayırdığım alanları temizledim fakat restart atınca ekrandaki alan geliyor. Tab tuşuna basınca görünen hatayı alıyorum. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20231117_170129.jpg
    IMG_20231117_170129.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 37
Çözüm
BIOS'a girip Windows boot Maneger'i ilk sıraya alın sorununuz çözülecektir.

Boot menüsünde Windows'u üst sıraya çekin ve BIOS ayarlarından Linux ile alakalı girdiyi silin.

Windows Boot Manager ve Linux Mint şeklinde ayrı ayrı değildi hocam. Sadece OS Manager olarak görünüyordu. Enterlayınca ikisini gösteriyordu fakat yer değiştiremedim.

Keşke yapmasaydınız, exit komutu girmeyi deneyin.

Exit komutunu denemiştim hocam fakat çalışmamıştı.

Anlık olarak format flash'ımdan girip bir şekilde Windows'a giriş yaptım. Technopat üzerindeki bir rehber sayesinde Linux'un her türlü bölümlerini kaldırdım. Ve Windows'a girebiliyorum.

Arkadaşlar selam. Geçenlerde Dual boot Linux Mint yükledim. Bugün kaldırmak istedim ve ayırdığım alanları temizledim fakat restart atınca ekrandaki alan geliyor. Tab tuşuna basınca görünen hatayı alıyorum. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

EFI bölümünden Linux'un klasörünü silin. Ayrıca BIOS'ta boot menüsünden Windows Boot Manager'ı seçin.

Linux'u sildikten sonra hala Linux'a boot etmeye çalışırsanız hata almanız normaldir.

Boot menüsünde Windows'u üst sıraya çekin ve BIOS ayarlarından Linux ile alakalı girdiyi silin.

Windows Boot Manager ve Linux Mint şeklinde ayrı ayrı değildi hocam. Sadece OS Manager olarak görünüyordu. Enterlayınca ikisini gösteriyordu fakat yer değiştiremedim.

Exit komutunu denemiştim hocam fakat çalışmamıştı.

Anlık olarak format flash'ımdan girip bir şekilde Windows'a giriş yaptım. Technopat üzerindeki bir rehber sayesinde Linux'un her türlü bölümlerini kaldırdım. Ve Windows'a girebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Rehberi paylaşın.

Faydalandığım rehber ektedir. Vizelerim bittikten sonra ise bu konunun komple rehberini yapacağım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı