Disklerimin sağlığı yerinde mi?

D diskinde büyük bir sorun yok ama SATA ve güç kablosunu kontrol edin. T diskinin durumu kötü ve sıfırlamadan düzeltmesi biraz zor. HDD Sentinel'in yüzey testi bölümünden onarma seçenekleri denenebilir oda kayıtlı sürüm olursa olur. T diskinin de SATA ve güç kablosunu kontrol edin ve C diskinin de. SSD'lerde bir sorun yok.

Maalesef, tedavi etmenin yolu yok. 😒
Bu programı tavsiye ediyorlar internette ama 8 TB çok fazla ve 3 saattir daha %13.85'e gelebildi. Bir gün boyu açık bırakmam gerekecek galiba.
1638810001069.png

1638810140172.png

O program HDD Regenerator v2011'di, bootable flash sürücü yaparsam onarım yapabilecek, Windows üzerinden sadece tarayabiliyor maalesef.

Ya da siz HDD Sentinel mi öneriyorsunuz onarım için?

Bu arada tüm disklerimi normal kullanabiliyorum ama madem böyle bad sector oluşmaya başlamış, şimdiden onarım yapsam iyi olacak. Çünkü T diskini kaybedersem her şeyimi kaybediyorum desem yeridir.

O program HDD Regenerator V2011'di, bootable flash sürücü yaparsam onarım yapabilecek, Windows üzerinden sadece tarayabiliyor maalesef.

Ya da siz HDD Sentinel mi öneriyorsunuz onarım için?

Bu arada tüm disklerimi normal kullanabiliyorum ama madem böyle bad sector oluşmaya başlamış, şimdiden onarım yapsam iyi olacak. Çünkü T diskini kaybedersem her şeyimi kaybediyorum desem yeridir.

Onarım diye bir şey yok. Onarım olsaydı, bir depolama birimi ömür boyunca kullanılırdı. Ancak belki Low Level Format daha yavaşlatır ölmesini.

Geri
Yukarı