Rehber Diskpart Clean komutu ile veriler silinirse veriler nasıl kurtarılır?

Berat Y.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Size Diskpart Clean komutu ile içinde verilerinizin bulunduğu diski yanlışlıkla silerseniz tekrardan dosyaları klasörüne kadar sırasıyla olduğu gibi nasıl kurtarabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Eğer verileri clean komutu ile yanlışlıkla sildiyseniz diske hiçbir yazma işlemi yapmayın ve mevcut bilgisayardan söküp başka bir bilgisayara takın. Diski taktığınız bilgisayara EaseUS Partition Recovery programını indirin ve partition recovery ile tarama yapın. Bilgilerin büyüklüğüne göre tarama süresi değişebilir ancak tarama sonunda sildiğiniz bütün disk bölümleri tespit edilecek ve olduğu gibi tekrardan kurtarılabilir durumda olacak. Bu sorun başıma gelmiş ve çözümünü bulmam çok zor olmuştu. Kolaylık olması adına da buraya yazmak istedim. Herkese iyi forumlar..

Merhaba. Size diskpart clean komutu ile içinde verilerinizin bulunduğu diski yanlışlıkla silerseniz tekrardan dosyaları klasörüne kadar sırasıyla olduğu gibi nasıl kurtarabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Eğer verileri clean komutu ile yanlışlıkla sildiyseniz diske hiçbir yazma işlemi yapmayın ve mevcut bilgisayardan söküp başka bir bilgisayara takın. Diski taktığınız bilgisayara EaseUS Partition recovery programını indirin ve Partition recovery ile tarama yapın. Bilgilerin büyüklüğüne göre tarama süresi değişebilir ancak tarama sonunda sildiğiniz bütün disk bölümleri tespit edilecek ve olduğu gibi tekrardan kurtarılabilir durumda olacak. Bu sorun başıma gelmiş ve çözümünü bulmam çok zor olmuştu. Kolaylık olması adına da buraya yazmak istedim. Herkese iyi forumlar.

İleride lazım olursa diye kaydettim.

Çok bilmek de iyi değil. Doğru bilmek önemli. Select partition dedikten sonra direkt clean komutunu yazdım ve disk direkt gitti. Bayağı önemli resimler ve bilgiler vardı umarım kurtarabilirim. Peki ya bundan başka çözüm yolu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı