Diskte ayrılmamış alanı C ile birleştirme

SametYamann1

Kilopat
Daha fazla  
Diskte ayrılmamış alanı C ile birleştirmek istiyorum nasıl yapabilirim? Disk yönetiminden C, D ve E diskinde de birimi genişlete tıklanmıyor. Detaylı olarak anlatabilir misiniz?

Diskte ayrılmamış alanı C ile birleştirmek istiyorum nasıl yapabilirim? Disk yönetiminden C, D ve E diskinde de birimi genişlete tıklanmıyor. Detaylı olarak anlatabilir misiniz?

Diskte boşta kalması gereken bir alan var diye biliyorum. Onu diskin üzerine aktaramıyorsunuz. O diskin sağlıklı çalışabilmesi için ayrılıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,4 KB · Görüntüleme: 41
Kullandığım SSD'de 46,5GB ayrılmamış alan var. Disk C (SSD) ile birleştirmek istiyorum fakat birimi genişlet seçeneği aktif değil. Bunu birleştirebilmek için ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1022527

Sorunu çözdüm. Bir program yardımıyla yapılıyormuş. Programın adı Mini Tool Partition Wizard. Kurup yönetici olarak çalıştırdıktan sonra genişletmek istediğiniz diske programın içinden sağ tıklayıp Extend diyoruz. Ardından ayrılmamış olan diski seçip ayırmak istediğimiz boyutu ayarlayıp onaylıyoruz.
Kaynağım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konuya gidip @Akari yanıtını okuyup deneyebilirsin, ben programla yaptım.

Geri
Yukarı