Disney Türkiye ofisi Atatürk dizisinin TV ve sinemalarda yayınlanacağını duyurdu

Kur bir tane olsun.

Bizim lobi faaliyetlerimiz rezalet ötesi. Parası ve nüfusu çok fazla olan bir millet olsak da yurt dışındaki Türkler somut adımlar atmıyor. Kurmaya gelirsek de ülke dışına çıkarsam bakarız.

Çok millet olmakla, daha az nüfus ama daha çok işlevsel millete sahip olmak arasında bazı farklar vardır. Bu durum bunu gösteriyor, ülke olarak uluslararası alanda soykırım olayına siyasi ve diplomatik olarak bir çözüm bulamıyorsan ve ilerleme kaydedemiyorsan olur böyle şeyler. Ayrıca millet olarakta ilk önce birbirimizin ayağını kaydırmayı hedefleyen insanlarız, yoksa yurt dışında ermeniden çok daha fazla Türk var yaşayan. Türkiye'de yaşayan Türkler haricinde yurt dışında yaşayan Türklerin çok umrunda olduklarını düşünmüyorum.
Yurt dışındaki Türkler Türkiye'de milliyetçi ve vatansever kesiliyorlar. Hepsi Almanya'da veyahut her nerede iseler sol partilere oy veriyor ve boş takılıyorlar.

Disney'in global bütçe kesintilerinden nasibini alan yapımlarından biri diyorlardı. Mevzu cidden Ermenistan ile mi alakalıymış?

Bu dizinin Disney gibi bir platformda yayınlanması gerekiyor ki tüm dünya Atatürk gibi bir liderin hayat hikâyesini izlesin, izleyebilmeli. Akıllarınca dizinin masrafını çıkarmaya çalışıyorlar da yemezler. Atatürk dizisi için Disney satın almayı düşünüyordum, şu saatten sonra bu platformun yanına bile yaklaşmam.

Ermenilerin basit bir haber kanalına girdim, birkaç yüz yorum vardı hangisine tıklasam hesapları baştan aşağı ermeni propagandası ve Türk aleyhine paylaşımlarla doluydu. Yani sosyal medyayı çok etkili kullanıyorlar ve yorulmak tükenmek bilmeden 7/24 sosyal medyada gündem oluşturuyorlar. Mesela Fransa'da yaşayan bir ermeni kadın profiline ermeni paralı askerler için para toplayan kampanya linkini eklemişti, başka bir ermeni başka bir isimde para toplanan kampanyayı eklemişti çoğu da neredeyse dolmak üzereydi. Yani ne diyeyim bilemedim, bunların %1'i kadarını yapsak ne ermeni lobisi kalır ne yahudi lobisi kalır ama biz bu tür işlerle uğraşmıyoruz. Bizde varsa yoksa iç siyasette birbirimizi yeme lobileri kuruluyor.

@AngryKebab gerçekten sosyal medyanın etkisi çok büyük. Nüfusları 2-3 milyon civarında. Disney gibi bir platformdan bir diziyi yasaklatabiliyorlar, ne denebileceğini de bilemiyorum. Tek diyeceğim şu ki bize yazıklar olsun.

Geri
Yukarı