DisplayPort girişi olmayan Lenovo Ideapad Gaming 3 165 Hz görüntü verir mi?

Emir Yazıcı

Kilopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop satın aldım fakat sadece HDMI girişi var. Ama benim de elimde DisplayPort kablosu var ben bu kabloyu kullanarak dönüştürücü ile 165 Hz almam mümkün mü? Harici monitörüme bağlayacağım. Eğer öyle bir imkan var ise link ya da isim işe bana ürünü gösterebilirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu laptopta Type-C çıkışı üzerinden DisplayPort görüntüsü akıyor, yani tip C to DP gibi bir dönüştürücü ile işi çözebilirsiniz. Fakat emin olmalıyız, NVIDIA denetim masasında PhysX sekmesinden bir görüntü gönderir misiniz?

HDMI ile 240Hz bile alırsın ancak aslolan hangi sürümüne sahip olduğun önemli. Dönüştürü ile kullanmanız şahsen tavsiye etmem, mutlak bir performans/kalite farkı oluşabilir. Elinizdeki HDMI kablosunun versiyonunu kontrol edin.
1662123017070.png

Bu laptopta Type-C çıkışı üzerinden DisplayPort görüntüsü akıyor, yani tip C to DP gibi bir dönüştürücü ile işi çözebilirsiniz. Fakat emin olmalıyız, NVIDIA denetim masasında PhysX sekmesinden bir görüntü gönderir misiniz?

Emin misiniz? Ideapad Gaming 3'lerde Type-C üzerinden görüntü alma yok diye biliyorum

Emin misiniz? Ideapad Gaming 3'lerde Type-C üzerinden görüntü alma yok diye biliyorum.

En garanti yol NVIDIA Denetim Masası'nın PhysX sekmesinden bakmaktır hocam eğer orada DP ya da Type-C gösterirse bu demektir ki HDMI haricinde bir port daha var.

Daha önce de aynı konu açılmış yaklaşık 1 sene önce. Gerçi bu konu masaüstü PC için açılmış.

Dönüştürücü ile olacak iş değil gibi bu yüzden monitör modelinizin ve laptop girişinin HDMI versiyonlarına bakmak lazım. HDMI ile 165 Hz alabilirsiniz versiyonlar yeterliyse.

Emin misiniz? Ideapad Gaming 3'lerde Type-C üzerinden görüntü alma yok diye biliyorum

Her cihazda yok da. Bende bulunan Lenovo T15 G1'de bile var. Büyük ihtimal bu cihazda da vardır. Physic tabında gösteriyor.

Hocam Ultrabook'larda genellikle oluyor. Ayrıca cihazınız eski nesil değil Type-C'den görüntü vermesi normal

Eski nesil sayılır bana göre. 10.Nesil i7 işlemci var. Bende bulunan diğer cihazlarda da 10.nesil olmasına rağmen Type-C çıkışları görüntü vermiyordu (Acer laptoplar vardı).

Görsel

HDMI ile 240Hz bile alırsın ancak aslolan hangi sürümüne sahip olduğun önemli. Dönüştürü ile kullanmanız şahsen tavsiye etmem, mutlak bir performans/kalite farkı oluşabilir. Elinizdeki HDMI kablosunun versiyonunu kontrol edin.
Eki Görüntüle 1504534

HDMI kablom yok sadece DisplayPort kablosu bulunuyor bende.

Sistem özellikleri Ryzen 7 5800H RTX 3060 16 GB RAM

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 220

Geri
Yukarı