DisplayPort'a sahip monitör, HDMI'dan 75 Hz verir mi?

TolgaD

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitör almayı düşünüyorum aklımda

AOC 21.5" G2260VWQ6 Full HD Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar
Asus 21,5" VP228QG Full HD Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar

Bu iki monitör var fakat bazı forumlarda bir monitörde Display Port varsa HDMI ile 75 Hz alınmayacağı yazıyor. Doğru mudur? Bu iki monitörde de Display Port mevcut ve ben aldığımda HDMI yerine Display Portla bağlasam arasında bir fark olur mu ve 1000 lirayı geçmeyen bu monitörlerden daha iyi dediğiniz 75Hz 1 ms monitör var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada ekran kartım GTX 1060.

Son düzenleyen: Moderatör:
1)Modelde anormal bir şekilde ölü piksel sorunu var neredeyse her üründe çıkıyor.
2)Monitörün hatası (bugu) var arada sırada siyah ekran oluyor baştan başlatınca düzeliyor.

3)Çok göz yorabiliyor. (Göz yormayan ayarlar biliyorsanız paylaşabilir misiniz?)

4)İlk aldığımda ekranı silerken aşırı leke kalıyordu fakat birkaç aydır bu sorun ortadan kalktı.

5)Yazılım desteği yok.

Evet yazılım desteği eksiği var bunu ben de eleştiriyorum bu 1. İz kalabiliyor cam yüzeyinde burada da haklısınız bu 2. Kullandığım monitörde sanırım hiç ölü piksel yok testlerini yaptım. Ekranın siyah kaldığı olmadı hiç bug dediğiniz şey başıma gelmedi. Göz yormaması için yaptığım tek ayar varsayılan olarak 100 gelen parlaklığı 25 yaptım. Gayet aydınlık hala ve göz yormuyor.

1)Modelde anormal bir şekilde ölü piksel sorunu var neredeyse her üründe çıkıyor.
2)Monitörün hatası (bugu) var arada sırada siyah ekran oluyor baştan başlatınca düzeliyor.

3)Çok göz yorabiliyor. (Göz yormayan ayarlar biliyorsanız paylaşabilir misiniz?)

4)İlk aldığımda ekranı silerken aşırı leke kalıyordu fakat birkaç aydır bu sorun ortadan kalktı.

5)Yazılım desteği yok.
Bence çamur atıyorsun ben de AOC kullanıyorum yaklaşık 1,5 senedir. Gram sıkıntı yaşamadım. Tertemiz çalışıyor ne ölü pixel ne de ışık süzmesi var bence senin kullanış şeklin senin şansınla alakalı bir durum. Her asus da mükemmel çalışmıyor. Teknoloji biraz da şans işi.

Asus alır ise en azından garantisi güzel oluyor. Sahip olduğum monitörü 3 kere ölü piksel den yolladım işlem yapmadan geri gönderdiler. Keşke zamanında biraz daha para ekleyip wievsonic alsaydım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı