Diy Wheel Oyunda Gözükmüyor

Rcdamn

Decapat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben evde kendi çapımda Arduino Pro Micro ile bir direksiyon seti yaptım. Fakat oyunlarda çalıştıramadım. MMjoy2 uygulaması üzerinden pedallarım, direksiyonum ve shifterlarım çalışıyor gözüküyor. Ama oyunlara girince benim direksiyon setini görmüyor. Çok araştırdım ama bulamadım. Wheel Config uygulaması üzerinden hiç tanıtamadım zaten. Oyunlarda da hiç görmüyor bir yardımcı olur musunuz lütfen?
@Akif9748 @Affansen yardımcı olur musunuz? Wheel config uygulmasında direksiyon dönmüyor. FFB'siz yaptım direksiyonu bu arada. Dediğiniz gnd pin 6 yı yaptım ya ben beceremedim ya da olmuyor.

Son düzenleme:
Yok herhangi bir değişiklik olmadı.
Değişiklik olmama ihtimali aklıma gelmişti. Unojoy dosyasını yani bu yazılım Arduino UNO için olanında iki tane .bat uzantılı dosya var. Bu dosyalar sayesinde Arduino direksiyon ile normal Arduino arasında değiştirilebiliyordu. Şimdi sorun şu Leonardo için öyle bir şey bulunmuyor. Onun için başka bir dosya bulmamız gerekiyor birkaç tane yabancı kaynağa bakayım görmüştüm daha önce.

Bir şey daha sormak istiyorum. MMJOY ile gösterdiğimde bilgisayar görüyor demişsiniz. Hangi oyunlar görmüyor? Bildiğim kadarıyla tüm oyunlarda destek yok yani belki de direksiyon sorunsuz çalışıyordur.

Değişiklik olmama ihtimali aklıma gelmişti. Unojoy dosyasını yani bu yazılım Arduino UNO için olanında iki tane .bat uzantılı dosya var. Bu dosyalar sayesinde Arduino direksiyon ile normal Arduino arasında değiştirilebiliyordu. Şimdi sorun şu Leonardo için öyle bir şey bulunmuyor. Onun için başka bir dosya bulmamız gerekiyor birkaç tane yabancı kaynağa bakayım görmüştüm daha önce.

Bir şey daha sormak istiyorum. MMJOY ile gösterdiğimde bilgisayar görüyor demişsiniz. Hangi oyunlar görmüyor? Bildiğim kadarıyla tüm oyunlarda destek yok yani belki de direksiyon sorunsuz çalışıyordur.
Oyun olarak f1 2020 ve forza denedim. Yapan arkadaşlar hep ets'de deniyor ve benimki de ets'de çalışacağını düşünüyorum. MMJoy'dan potansiyometrenin çalıştığını teyit edebiliyorum orada demek istediğim oydu.

Oyun olarak f1 2020 ve forza denedim. Yapan arkadaşlar hep ets'de deniyor ve benimki de ets'de çalışacağını düşünüyorum. MMJoy'dan potansiyometrenin çalıştığını teyit edebiliyorum orada demek istediğim oydu.
Hocam mesajı çok geç gördüm kusura bakmayın. F1 oyunlarında bu ürünün çalışmama durumu varmış diye duymuştum. İyi kötü ETS için de test eder misiniz? F1 oyununda çalışmama nedeni de bilindik bir kontrolcü olmamasıymış sanırım. Eğer haberi karıştırmadıysam. ETS veya ATS ile test edin çalışırsa F1 kaynaklı bir
sorun olduğu için yapılabilecek pek bir şey kalmıyor.

tamamdır, geri dönüş yapacağım.
ETS'de denedim ve çalışıyor. Demek ki f1'e adapte edemiyormuşum. Peki adapte etme şansımız var mıdır? Forza Horizon 4' e de adapte etme yöntemi var mıdır acaba en azından Forza oynayalım.

Son düzenleme:
tamamdır, geri dönüş yapacağım.
ETS'de denedim ve çalışıyor. Demek ki f1'e adapte edemiyormuşum. Peki adapte etme şansımız var mıdır? Forza Horizon 4' e de adapte etme yöntemi var mıdır acaba en azından Forza oynayalım.
Forza için bir video buldum ancak FH4 olmadığı için test edemiyorum. Deneyin muhtemelen çalışır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
F1 oynayan gördüm adapte etmiş adam bir şekilde ancak nasıl olmuş bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bilgisayarınıza aşağıda paylaşacağım yazılımı indirin oradan farklı bir joystick gibi gösterip öyle deneyelim ben Geforce Now için böyle kullanıyordum diğer türlü algılamıyor.

Bakayım, teşekkür ederim.
Bu videoda birisi F1 oynuyor. Emc Utility üzerinden yapmış, acaba benim direksiyonun ffb'i olmadığı için mi tanımıyor bu program?

Gimx Adaptör diye bir şey varmış bir bilginiz var mı acaba?

Son düzenleme:
Bu videoda birisi F1 oynuyor. Emc Utility üzerinden yapmış, acaba benim direksiyonun ffb'i olmadığı için mi tanımıyor bu program?

Emc üzerindense biraz pahalıya gelir çünkü yazılımı satın almanız gerek. Ayrıca PayPal da gerekiyor.
Gimx adaptör ise konsola klavye mouse bağlamaya yarayan bir bir aparat diye biliyorum.

Emc üzerindense biraz pahalıya gelir çünkü yazılımı satın almanız gerek. Ayrıca PayPal da gerekiyor.
Gimx adaptör ise konsola klavye mouse bağlamaya yarayan bir bir aparat diye biliyorum.
bana yardım edermisin forza 5 de kullanamıyorum arduino leonardoyu ?

sen yaptınmı direksiyonu forzada ?

Geri
Yukarı