Diyabet ve KHO

Yusufern

Centipat
Daha fazla  
Merhaba şu anda 11. sınıfa gidiyorum ve tip-1 diyabetim. Asker olmak istiyorum fakat diyabet engel oluyor sanırım. Tam emin olmadığım için açtım bu konuyu. İnternette bir yazıda hiçbir sorun olmaz vs. diyorlar başka bir kaynakta sıkıntı olur vs. yazılmış. Bilen birisi varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Ekleme: Ayrıca spor yapıyorum belli bir kas kütlem var ve olabildiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, kondisyonum vs. yerinde.

Selam cevabını bulabildin mi? Cevap vereceğim. Asker olamıyorsun. Polis olamıyorsun. Güvenlik olamıyorsun. Jandarma v.s v.s v.s hiç biri olamıyorsun. Üniversite'de güzel ve kolay iş bulabileceğin bir bölüm okumanı tavsiye ederim çünkü hastasın iş bulman normalin üstünde zor olacaktır. Üniversite bittiğinde herhangi bir iş yerine girmeden önce mutlaka ve mutlaka Tip1 diyabet hastası olduğunu belirtmen gerekiyor. Belirtmezsen ve bir şekilde öğrenilirse tazminatsız işten çıkartma hakkına sahip oluyor iş veren. Herhangi firmaya girerken %99 iş güvenlik uzmanı sana tek çalışamazsın diyecektir. Ona göre tercih yapmanı öneririm. Tip1 diyabet hipo ve hiper durumları dışında kendini göstermez ve sen ara ara "ben hasta değilim ki " hissine kapılabilirsin ama hastasın bunun farkında ol. Kendine iyi bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı