Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan deizm ve ateizm uyarısı

Diyarbakır İl Müftülüğünce Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İrşat çalışmalarının artırılması gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur." şeklinde konuştu.

Açıkçası bana kalırsa en büyük deizm propagandası yapan grup kendileri. Son zamanlarda çok fazla dinden uzaklaşan insan var bu vb. kurumlar yüzünden.

Gayet mantıklı bir biçimde anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Framboğaz

Abi iyi de bunun için neye aynı muhabbetten deizme ne bileyim başka bir din inanç TE İZM yapıyorsun ki?

Halbuki Bilime ver gönlünü, Bilimde senin yok diye ayrıldığın şeylerin hepsi var?

Neden onun yerine saçma akımlara ve inançlara kapılıyorsun ki?

@Framboğaz

Klasik demokrasin liberal liboşun muhabbetleri işte ne yaparsın?

O dinde o var ona geçeyim bu akımda bu var ona geçeyim, sonra belki tasavvur ettiği şeylerde değişme olanda gene daldan dala başka muhabbetler?

Ama kalkıp da bir bilime fen nesnelin teknik metodolojik gözlem yapmaz zira işine gelmez.

ZİRA O KÜÇÜK AKLA O İDRAK-İ MEALLİ GEREKMEZ, ZİRA O AKIL O SİKLETİ ÇEKMEDİĞİNDEN, çektiği kadarın dine inanca yönelir demi emmoğlu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gayet mantıklı bir biçimde anlatılmış.

Herkesin dini kendine, bunu söyleyerek sözlerime başlamak isterim.
Evet, dininiz sizin tercihiniz ama bizlerde sizleri dinimize davet etmeliyiz. Gelmek isteyen gelir gelmek istemeyene saygımız vardır. Bazıları gerçekten dinimizin dışına çıkanları ölümcül bir düşman olarak görüyor, halbuki İslam kardeşlik dinidir. Birbirimize birbirimizi kırmadan İslam'ı sevdirmeliyiz, direk cehennemde yanacaksın kafir diyerek dinden uzaklaştırmamalıyız. Doğruları, yanlışları söylemeli. Dinin detayına kadar anlatmalıyız. Eğer kendi içinde bir istek varsa da gelir. Zorlamak saçma ama önermek; doğru şekilde önermek yanlış değil. Kalın sağlıcakla.
Aradığım yorum.

Müslüman'ların insanların inancına edebine ahlakına her şeyine karışmasına sinir oluyorum. Hiç kimse seni tutup zorla ateist yapmıyor ki biz çocuklarımızı ateistlikten koruyalım. Ben Allah'ın olduğuna inanıyorum ama ben ne yaparsam ne günah işlersem işleyim hiç kimsenin karışmaya hakkı yok çünkü Allah'la benim aramda bir şey. Dini millete zorla dayatmak sadece dine zarar verir. Bence İslam'a en çok zararı veren yine bazı Müslüman'lar.

Diyarbakır İl Müftülüğünce Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İrşat çalışmalarının artırılması gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur." şeklinde konuştu.

açıkçası bana kalırsa en büyük deizm propagandası yapan grup kendileri. Son zamanlarda çok fazla dinden uzaklaşan insan var bu vb. kurumlar yüzünden.

Diyanet, Efe Aydal ve Celal Şengör'ün doğru yola girdiğini görünce bu söylemlerini geri çekecek ve bilimle ilgili fetvalar vereceği günleri görürüz herhalde. Efe Aydal şimdiden diyanetin kapısını çalmış gibi :D

Milletin çoluk çocuğuna laf söyleceklerine keşke oturup da kendi müslümanlıklarını muhakemeye çekseler şuan bu durumda olmazdık.

İnsanların dinine inancına laf etme hakkını nerden buluyorlar acaba.Benim için neye inanırsa inansın hatta inanmayadabilir bu beni ilgilendirmez.Sonucta herkes kendi hesap verecek.İnsanlarin insanlığı daha önemli değil midir? Benim için insanlık dinden daha önemli.Nice Müslümanım diye geçinip pislikler yapanlar var.

Geri
Yukarı