Diyanet İşleri: Kaçak film, oyun, müzik indirmek caiz değildir

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Diyanet: İnternetten İzinsiz Film, Müzik İndirmek Caiz Değil

Bu haberi görünce iyice kafam karıştı. Yahu film ve oyun caiz değildir anlarım. Sonuçta tonlarca kişi emek harcıyor. Elbette müziktede emek harcayanlar var.

İyi de kardeşim. Müzik dinlemek bedava, neden indirmesi günah? Satıp para kazanacağız sanki!

Bunlara caiz değil dediklerine göre kaçak programda caiz değil. Önceden Camtasia 8'i kaçak kullanırdım çünkü Camtasia normalde 249 Amerikan Dolarına satılıyordu!!

Bende kul hakkı olmasın diye (ve daha rahat olduğu için) Camtasia 2019 değilde 8 kullandım. Resmen anti-günah hilesi. XD

Son düzenleme:
Peki, ya israf caiz mi? Zamanında 7,7 milyarlık ek ödeneği bitirip 550 milyonluk ek ödenek alıp onu da bitirmek caiz mi?

Ekleme: Tamam, film izlemeyi anladım. Oyunu anladım. Eyvallah. Ama herkesin arabasında ekran mı var? Herkes bir radyodaki çalan müziği mi dinlemek zorunda? Ben radyodaki müziği değil, kendi müzik listemi dinlemek istiyorum. Sanki arşivleyip satacağım.

Adamlar haklılar kardeşim. Parasıyla al parasıyla indir.Müzik dinlemek bedava değil ki. Adam o klibe koyduğu reklamdan da para kazanıyor.
Bir de Sosyal olarak korsana karşıyız.
Dinlemek bedava değil mi? Dinlemediği müziğe para vereni gördün mü sen?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı