Diyanetin Bitcoin hakkındaki yorumu

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Diyanet, Bitcoin'in caiz olmadığını söylüyor fakat altın yatırımının caiz olduğunu söylüyor.

Benim merak ettiğim soru şu. Bitcoin ile altın yatırımı arasında mantıken pek bir fark yok. İkisi de genellikle aynı amaç için alınıyor. Altın alan da Bitcoin alanda parasını değerlendirmek için yatırım yapıyor. Bu konuda düşüncelerinizi alalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyanet, Bitcoin'in caiz olmadığını söylüyor fakat altın yatırımının caiz olduğunu söylüyor.

Benim merak ettiğim soru şu. Bitcoin ile altın yatırımı arasında mantıken pek bir fark yok. İkisi de genellikle aynı amaç için alınıyor. Altın alan da Bitcoin alanda parasını değerlendirmek için yatırım yapıyor. Bu konuda düşüncelerinizi alalım.
İnsanların gelir elde etmesine karşı çıkıyorlar sanırım.

Faiz haram değildir diyen kuruma ne denilebilir?

Şimdi caiz değil diyorlar, ileride vergi sistemi getirip caiz olacağını söyleyeceklerdir. Matbaayı nasıl geç keşfettiysek bu olayı da kaçırırız.🙃

Geri
Yukarı