Diyet ve ip atlama ile 10-15 kilo verilebilir mi?

gearbass

Hectopat
Sadece diyet ve haftada 5 gün 30 dakika ip atlayarak 10-15 kilo verebilir miyim? Bunun yanında önerileriniz nelerdir? Önceden koşu bandında koşu yapıyordum ancak dizlerimi aşırı ağrıtmaya başladı, bıraktım.

Sadece diyet ve haftada 5 gün 30 dakika IP atlayarak 10-15 kilo verebilir miyim? Bunun yanında önerileriniz nelerdir? Önceden koşu bandında koşu yapıyordum ancak dizlerimi aşırı ağrıtmaya başladı, bıraktım.

Tamamen beslenme bağlı, kalori açığı bırakırsan verebilirisin.

Tamamen beslenme bağlı, kalori açığı bırakırsan verebilirisin.

Normalde günde 2 öğün yiyorum ondan dolayı galiba metobolizmam yavaşlamış. Kalori hesabı yapınca günde yediğim en fazla 1000 kalori tutuyor ama 1 aydır hiç kilo veremedim.
İp atlama daha da ağrıtmaz mı? Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Az yemek kilo verdirmenin yanı sıra yağlanmayı arttırır, az yememeye de çalışın.
Bilmiyorum ancak ip atladığım günler ağrı olmuyordu 2-3 gün bandı kullanınca uykuyu bölecek kadar ağrı yaptı.

Normalde günde 2 öğün yiyorum ondan dolayı galiba metobolizmam yavaşlamış. Kalori hesabı yapınca günde yediğim en fazla 1000 kalori tutuyor ama 1 aydır hiç kilo veremedim.

Bu durum hipofiz bezinden kaynaklanan bir durum olabilir. Lütfen bir doktora başvurun.

Önceden günde 500-600 kalori alıp bazal metobolizmayı alıştırmış olabilir miyim?

Günde 1700 kaloriden aşağı almamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vücudunuz kendini kıtlıkta gibi hisseder ve ortama adaptasyon sağlamak için bazal faaliyetlerinizi azaltarak daha az kalori vermenizi amaçlar. Günde 3 öğün yemeğinizi yiyin en az 1700 kalori alın maksimum açmanız gereken kalori açığı 500 dür.

Yeni konular

Geri
Yukarı