Diyette cheat day ne zaman yapılır?

Melih Dursun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Diyetteyim yaklaşık 102 kilodan 96 kiloya düşmüşüm aynada çok az belli oluyor ve yaklaşık 2 haftadır yapıyorum. Hem MMA hem de diyet ile beraber çok yorucu oluyor. Sizce ne zaman cheat day yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Bu konuda herkes farklı bir şey söyleyecektir. Ben haftada 1 yapmanızı öneririm. Birden her şeyi kesip diyete başlayıp kendinizi çok zorlamanıza gerek yok.

Merhaba. Diyetteyim yaklaşık 102 kilodan 96 kiloya düşmüşüm aynada çok az belli oluyor ve yaklaşık 2 haftadır yapıyorum. Hem MMA hem de diyet ile beraber çok yorucu oluyor. Sizce ne zaman cheat day yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Eğer dayanabilecek durumdaysan 3 haftada 1 kere yap. Dayanamayacak durumdaysan 2 haftada 1 kere yap.

En sağlıklısı kendi iradenizi kullanarak kilo verebildiğiniz diyetlerde 2 haftada bir defa yapmaktır bence. Onda da sadece 1 öğün yapmanız çok daha sağlıklı olur. Ve cheat Day'i ödül günü gibi değil de daha çok standart bir beslenme programına oturtursanız daha iyi olur. Yani cheat day yapabilmek için günleri saymak yerine 'aaaa yarın cheat day acaba ne yesem' tarzında unutulmaya müsait bir konuma koyarsanız hayatınızın sonuna kadar o konumda tutmak çok zorlayıcı olmaz o tarz besinleri.

Yaptığınız diyet, gerçekten diyet yani kalori açığını düzgünce sağlıyorsa, haftada 1 kere öneririm. Yaklaşık 5 sene önce 102 kiloydum ve ciddi diyet / yürüyüş, koşu ile ilk ayda 12 kilo verdim. Haftasonları cumartesi ya da pazar günü, haftasonu planıma göre o gün cheat day yapıp, dışarıda arkadaşlarımla yiyordum. Kendimizi çok zorlayınca da bir gün patlıyoruz ve tam patlayıp, ardı arkasına kesilmeyen bir cheat day " S " dönemine giriyoruz :D En azından ben öyleyim.

Eğer dayanabilecek durumdaysan 3 haftada 1 kere yap. Dayanamayacak durumdaysan 2 haftada 1 kere yap.

2 haftada 1 cheat day yerine, cheat meal daha iyi olur bence cheat day çok yağlandırır.

En sağlıklısı kendi iradenizi kullanarak kilo verebildiğiniz diyetlerde 2 haftada bir defa yapmaktır bence. Onda da sadece 1 öğün yapmanız çok daha sağlıklı olur. Ve cheat Day'i ödül günü gibi değil de daha çok standart bir beslenme programına oturtursanız daha iyi olur. Yani cheat day yapabilmek için günleri saymak yerine 'aaaa yarın cheat day acaba ne yesem' tarzında unutulmaya müsait bir konuma koyarsanız hayatınızın sonuna kadar o konumda tutmak çok zorlayıcı olmaz o tarz besinleri.
Yapılabilirse, iradene sahipsen de arkadaşın dediği gibi 2 haftada 1'de yapılabilir. Ama dediğiniz gibi sadece 1 öğün yapılacağı için, haftada 1'de sıkıntı olmaz bence.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı