Dizel mi, Benzin ve LPG mi?

Gerçekten güzel aletmiş.
Fakat alfa ve Chevrolet hk. Parça sıkıntısı yaşayabileceğim söylendi. Bilginiz var mı bu konuda? Teşekkür ederim bilgi için.

Benim amacım performansdan ziyade yakıt maliyeti.

Amacım yakıt maliyeti ama kiminle konuştuysam dizeli son seçenek olarak gör dediler. Bilemedim.

Şu an kullandığımız araba ortak olarak ucuz yollu Dacia sandero stepway 1.5 dci motor sağlam ve çok az yakıyor 100 km 5 litre civarı yakıyorum uzun yolda 4.2 civarına düşüyor tüm dizeller aynı değil egea 1.4 fire motor su niyetine içiyor az bir şey pedala dokunsan.

Tüplü 😃. Şaka bir yana maalesef fiyatlar fazla hocam ama LPG bir süre sonra başınızı ağrıtmaya başlayabilir, bu yüzden tek benzinli motoru tercih edebilirsiniz bence.

Suyla çalışan araba bulunana kadar.

En önemli soru, yılda kaç bin kilometre yapıyorsunuz?

Yakıt tasarrufu istiyorsanız LPG'li araç alın. Dizelin son zamanlarda çıkan DPF olaylarından dolayı tercih etmenizi önermem. En iyisi turbo benzin gibi duruyor.

Fakat Alfa ve Chevrolet hk. oarça sıkıntısı yaşayabileceğim söylendi. Bilginiz varmı bu konuda?

Chevrolet'i bilmiyotum ancak FCA grubuna ait olan Alfa ile parça sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum. Alfa forumlarına sorarsanız daha iyi bilgi alabilirsiniz ancak bir Alfa ile az yakmanız çok zor. Alfaların sürüş zevki, viraj alışı, hızlanması vs. bambaşka. Bizim ülkedeki Passatçılar ve Fordcular yüzünden tutulmuyor sadece. İyi ki de tutulmuyor. Çok gelir bizimkilere Alfa. Sırf Fiat grubuna ait diye sevilmiyor, başka açıklaması yok.

Gerçekten güzel aletmiş.
Fakat alfa ve Chevrolet hk parça sıkıntısı yaşayabileceğim söylendi. Bilginiz var mı bu konuda? Teşekkür ederim bilgi için.

Benim amacım performansdan ziyade yakıt maliyeti.

Amacım yakıt maliyeti ama kiminle konuştuysam dizeli son seçenek olarak gör dediler. Bilemedim.
Alfa tutkusuna kapılırsanız gözünüz Alfa'dan başka bir araç görmez. Parça sıkıntısıda yoktur.

Chevrolet'e gelirsek parça bulmanız bayağı zor. Fabrika kapandı çünkü.

Gayet güvenilirdir. Alfa Romeo 147 aracımıza hep buradan parça siparişi veriyoruz:

Volvo lar da motor yürüyen focus.

Kendine has parçaları pahalıdır.
Ayna vb. Onlar da hemen kırılacak parçalar değil.
Alınabilir.

S 60 belki bütçe biraz aşılırsa pazarlık la alınabilir.

Corolla da modeli yüksek az km tercih edilebilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı