Dizel vs benzin

İkisi de değil, elektrik en iyisidir, hem doğaya dost hem de güneş enerjisi diye bir şey var dostlarım bunun sayesinde maliyeti de kısılabilir, güneş enerjisi üzerine daha fazla geliştirmeler yapılırsa ve yaygınlaştırılır ise çok daha az maliyetle doğaya zarar vermeden yaşanacak.

Ya kardeşim sen hangi benzinli arabaya biniyorsun 7-8 litre yaktırıyorsun? İstanbul'da yaşıyoruz, her gün işe-okula gidiyoruz trafiğin olmadığı bir nokta yok. Ben de biliyorum 7-8 litre yaktırmayı ama tabi emniyet şeridinde. Sırf muhalefet olmak için yorum yapıyorsun. 1.6 dizel Passat ve Insignia'm var şirketimin araçları, en sakin kullanımda bile 7.5'un altına düşmüyor.
Benim Kuga'nin şehir içi ortalama 25 litre idi :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de değil, elektrik en iyisidir, hem doğaya dost hem de güneş enerjisi diye bir şey var dostlarım bunun sayesinde maliyeti de kısılabilir, güneş enerjisi üzerine daha fazla geliştirmeler yapılırsa ve yaygınlaştırılır ise çok daha az maliyetle doğaya zarar vermeden yaşanacak.

Ek olarak aktarma organlarının az olması sebebiyle güçten kayıp daha az. Performans daha fazla.

Ay yazıık doğacığımızı mahfediyormuşş.
''Feminist'' Yennefer 🤣
Ömrün olurda 2040'lı yıllara ulaşırsan o zaman anlarsın. Durumu basitleştirmeyin her ay her yıl bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. IPCC toplantıları artık tehlikenin çok ciddi olduğunu ortaya koyuyor. Gülünecek bir durum yok yani.

Geri
Yukarı