Dizel vs Benzin

Araçtan beklentiniz nedir? Seri ve atak mı olmasını istersiniz? Yoksa cep dostu mu olsun? Verimli mi olsun? Benim tercihim dizelden yana olurdu. Nedenlerine gelirsek; benzinli bir araca göre çekim gücü biraz az olsada cebiniz için biraz daha avantajlı olur ve ikinci el tekrardan satarken avantajınız olabilir. Verim bakımından da dizel motor biraz daha verimlidir.

Araçtan beklentiniz nedir? Seri ve atak mı olmasını istersiniz? Yoksa cep dostu mu olsun? Verimli mi olsun? Benim tercihim dizelden yana olurdu. Nedenlerine gelirsek; benzinli bir araca göre çekim gücü biraz az olsada cebiniz için biraz daha avantajlı olur ve ikinci el tekrardan satarken avantajınız olabilir. Verim bakımından da dizel motor biraz daha verimlidir.
Ben gaza yüklenen bir insanim. Az yaksın istiyorum.

Dizel tercihi daha doğru olacaktır. Zaten günümüzdeki dizel motorlarıda gerçekten çok güçlü ve seri motorlar. Ben biraz eski arabaları düşünerek söylemiştim.

Yeni TDI'lar da gayet iyi çekişe sahip. Yakıt olarak da TSI'lara göre çok daha iyi. Uzun süreli kullanılacaksa TDI daha mantıklı. Benzine para yetişmiyor malum. Bence de TDI almalısınız.

90 bin lira olan sıfır benzinli araba aynı model dizel versiyonu 115-120 bin TL. Aradaki 25 bin TL fark yapar. 40 kurus yakan bir benzinli olsa bu araba dizelde 25 kurus yaksa arada ki 15 kurus farkı bu 25 bin TL ile ödediğinizi düşünürseniz. Hesabini siz yapın daha dizel motor bakımı ve parcalarını saymıyorum bile 15 kurus az yakacak diye arabaya gore 10 binden baslayip BMW, Mercedesler'de 70 bin TL üstüne cıkıyor. Bu fark az yakıyor diye alınması saçma bence dizel seversin o ayrı.

HTC One M9 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Aradaki fark aracı satarken de artı olarak dönüyor yine. :) Tek fark yakıt olmuyor. Oranı yine aynı oluyor. Ancak kısa süreli kullanılacaksa benzinli de alınabilir. Yine de alınabiliyorsa dizel araçların satışı da çok kolay oluyor. Yani birçok yönden avantajlı.

Geri
Yukarı