Dizi izlemek mi, film izlemek mi?

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar bence forumu ikiye bölecek bir anket. Sizce dizi izlemek mi daha iyi, yoksa film izlemek mi? Nedenleriyle yazarsanız güzel olur. Açıkçası ben eskiden olsa film derdim ama fark ettim ki filmlerde karakterleri düzgünce tanıyamıyoruz yani örnek olarak karakter 20 dakika neler yaşadığı anlatılıyor ardından olaylar gelişmeye başlıyor ne oldu demeden bitmiş oluyor. Fakat dizilerde böyle değil, karakterlere iyi adapte olabiliyorsun olaylar hemen olup bitmiyor vs. birçok neden var. Bu yüzden tercihim dizi izlemek.

Kesinlikle filmdir. Film de çekiyorsun ve bitiyor düzgün bir sona bağlanıyor. Dizilerde dizi bir tuttu mu uzattıkça uzatıyorlar suyunu çıkarana kadar. En sonda ise insanlar bu kadar saçmalığı kaldıramayıp diziyi bırakmaya başlıyor dizi de bir finale bağlanmadan bitiyor. Son zamanlarda çıkıp da doğru düzgün final yapmış dizi yok denecek kadar az. Aklıma şu an sadece shameles geliyor o bile çok iyi olmasa da diğerlerinden iyiydi.

Edit: Breaking Bad, Spartacus gibi bana göre iyi final yapmış dizilerde oldu ama bunlar artık eski diziler ve son zamanlarda çıkanlar diziden kazanabilecekleri tüm parayı kazanabilmek için bitirmiyorlar diziyi artık diziden nefret edilene kadar.

Son düzenleme:
Film çünkü bozma olasılığı yok, daha çok akılda kalıcı ve efsane olabiliyor. Diziler çok güzel saçmalar ve genelde ele aldığı konularla kişiye kazandırdığı hiçbir şey yok gibi, zaman kaybı..?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı