Dizi siteleri virüslü mü?

alper9335

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Bir arkadaşımdan duydum bu dizi siteleri genelde virüslü oluyormuş. Ekran kartınızdan mining yapmaya kadar birçok yavaşlatma faktörüne sebep oluyormuş bu doğru mu? Bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

Bana çok saçma geldi, sırf bir şey izledin diye bu tür bir şey olmasına ihtimal vermiyorum. Eğer diziyi bilgisayara indirip izlemekten bahsettiyse, yükleme sıkıntı yaratabilir mi, evet.

Hayır, ama bir ton reklam barındırıyor. Hatta geçen girdiğim sitelerin bir tanesinde hentai oynuyordu, hatta sansürsüz.

Mining işlemi kaynaklarınızı tüketse de sisteme zararlı bir aktivite değildir. Bir adet reklam engelleyici ile bunlardan korunmak mümkün.

Tarayıcılar için anti-mining eklentileri var bunu yapmalarını engelliyor aynı zamanda siteyi de kullanılabiliyorsunuz.
Onun dışında o sitelerden dosya indirirseniz virüs kapma ihtimaliniz yüksek.

Benim merak ettiğim bu bir sürü sayfa açılıyor o sırada bir şey indirir mi acaba? Bazıları Adblock Plus bile engelleyemiyor.

Popüler sitelerde var. Sitedeki çerezlerle beraber bilgisayarına yerleşiyor ve mining yapabiliyor.
Benim merak ettiğim bu bir sürü sayfa açılıyor o sırada bir şey indirir mi acaba? Bazıları Adblock Plus bile engelleyemiyor.
Çıkıp kapattıktan sonra çerezleri vs. temizlersen sorun olmaz.

O sitelere güven olmaz, mutlaka bir virus programı satın alın. Virus programı kullanmıyorum, şimdiye kadar hiçbir sıkıntım olmadı diyen insanlardan olmayın. PC’nize yazık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı