Dizi siteleri virüslü mü?

Sitelerin yapabileceği en fazla şey bilgisayarınıza dosya indirmek olur, o dosyaları açmadığınız sürece bilgisayarınıza hiçbir virüs bulaşamaz. Aşırı flood reklam kaynıyan sitelerden uzak durun, ki onların indirtiği şeyi flood yüzünden yanlışıkla açma olağınız bile var.

Eklenti önerisi isteyenlere uBlock öneririm. Benim şuan kullandığım filtreler bu şekilde. Yeterli olduğunu düşünmediğiniz anda diğer filtreleri de aktifleştirebilirsiniz.

1.png
2.png

Mozilla Firefox'taki gibi gelişmiş izleme özelliğini açın ve antivirüsünüzün web engelleme özelliği varsa onu da açın ve sonra adguard gibi reklam engelleyicisi yükleyiniz.

Kurmalısın, kullanmıyorum diyerek ben savunmasızım vurun beni demekle eşdeğerdir.
Kullamnadığımı yazdım da Defender kullanıyorum, benim işimi fazlasıyla görüyor zaten. MSI'ın programları, Steam ve bilinen yardımcı programlar var yalnızca sistemimde. Kaynağı bilinmeyen bir siteden bir şey indirmiyorum, bu da bilgisayara zarar vermez, Defender duruyor arkada.

Genelde reklam dolu olmaları dışında yaptıkları bir şey yok. Mining yapanları da vardır belki. Ama onlar genelde korsan oyun sitelerinde oluyor. Sistemi kullanıp kullanmamasından anlarsınız mining yapıp yapmadığını. Ya da engelleyici yazılımlar kullanın.

Genelde reklam dolu olmaları dışında yaptıkları bir şey yok. Mining yapanları da vardır belki. Ama onlar genelde korsan oyun sitelerinde oluyor. Sistemi kullanıp kullanmamasından anlarsınız mining yapıp yapmadığını. Ya da engelleyici yazılımlar kullanın.
Nasıl anlarız minning yaptığını?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı