Dizüstü Bilgisayar Almayın

Arkadaşlar hiç kimseye dizüstü bilgisayar önermiyorum. Nedenini sorarsanız paranız boşa gidiyor gerçekten 3 sene önce aldığım Laptop'um artık soğutmamaya başladı. İşlemcim 70 derecelere geliyor artık bilgisayarın sesini hiç sormayın başınızı ağrıtıyor. Siz bu bilgisayarları alıyorsunuz böyle güzel hayallerle fakat sonuç bu yani parçada değiştiremiyorsunuz öyle kalıyor boşa paranız gidiyor. Ya da hani seyyar kullanmak için alıyorsanız da öyle büyük şeyler beklemeyin.

Artık uçağa masaüstü PC'yle bineriz.

2 senedir dizüstü bilgisayarıma ne bir format nede bir bakım yaptım. 2 yaz kullandım ki tatil günlerinde neredeyse hergün 12 saatten fazla aralıksız açık kaldı. CS:GO' dan GTA V' e kadar her oyunu sorunsuz oynatıyor. Bakım istiyor tabi ki ısıdan dolayı. Ama özenli kullandığın sürece her bilgisayar sana yeter. Kullandığım bilgisayar Lenovo Z500.
bendede z570 var :D

bendede z570 var :D
Konu tekrar canlanmış. Z500 cihazımı halen kullanmaktayım ben de. 6 yılı geçti tek bir format dahi görmedi. 2 kere termal macun bakımı ve temizlik yapıldı sadece. Neredeyse ilk gün ki performansında çalışıyor. Konuya ilave olarak ihtiyaç duyulan göreveve performansa göre masaüstü veya dizüstü bilgisayar tercihi yapılabilir. Tek bir cihaz tüm görevleri yerine getiremeyebilir.

Arkadaşlar hiç kimseye dizüstü bilgisayar önermiyorum. Nedenini sorarsanız paranız boşa gidiyor gerçekten 3 sene önce aldığım Laptop'um artık soğutmamaya başladı. İşlemcim 70 derecelere geliyor artık bilgisayarın sesini hiç sormayın başınızı ağrıtıyor. Siz bu bilgisayarları alıyorsunuz böyle güzel hayallerle fakat sonuç bu yani parçada değiştiremiyorsunuz öyle kalıyor boşa paranız gidiyor. Ya da hani seyyar kullanmak için alıyorsanız da öyle büyük şeyler beklemeyin.

Laptoptan yazıyorum 8 senelik ama işimi görüyor çok performans oyunları oynamıyorum yani PC'yi yormuyorum ve gerekli bakımları vs. yaptırıyorum 8 senelik olmasına rağmen iyi oynuyorum.

Arkadaşlar hiç kimseye dizüstü bilgisayar önermiyorum. Nedenini sorarsanız paranız boşa gidiyor gerçekten 3 sene önce aldığım laptop'um artık soğutmamaya başladı. İşlemcim 70 derecelere geliyor artık bilgisayarın sesini hiç sormayın başınızı ağrıtıyor. Siz bu bilgisayarları alıyorsunuz böyle güzel hayallerle fakat sonuç bu yani parçada değiştiremiyorsunuz öyle kalıyor boşa paranız gidiyor. Ya da hani seyyar kullanmak için alıyorsanız da öyle büyük şeyler beklemeyin.
Oyun oynamak için masaüstü imkanı varken laptop almak senin suçun. Herkezin masaüstü imkanı yok mesela ben çok seyahat ediyorum sürekli bilgisayarı taşıyıp durcammı?

Senin PC'nin sorunu benim de 8 senelik ama sorun yok

Acer Aspire VX5-591g var yazılım sıkıntısı yüzünden sanırım Turbo fan açmayıp(veya geç açıyordur emin değilim sıcaklık sensörü arızası bile olabilir) ısınıyor 3.parti uygulama ile fan hızı ayarlıyor kullanıyorum laptop 4. yılına girdi. 3.parti uygulama olmasa cihazım ölecek duruma gelecektir. Pişman değilim 3.500 civarına "0" almıştım. (İ7-7700HQ-4GB GTX1050- 16GB RAM- 1TB HDD)

13 yaşında bir casper nirvanam var. Yeni fan ve klavye aldım, yarında bulabilirsem batarya alıp kullanmaya devam etcem. Geçen hafta söktüm içini temizledim. Işlemcisi değişebiliyormuş. Ucuz yollu ram bulursam ramleride yükseltcem. Ssd'm yarın geliyor. Sizin söylediğiniz duruma ve kişiye göre değişir. Akdeniz illerinde yazın klimalı odaya kışın sobalı odaya taşın dur yörük gibi. Bu gibi durumlarda dizüstü bilgisayar daha makul. Bakımını yapıp hor kullanmadıktan sonra dizüstü bilgisayar uzun yıllar kullanılabilir. Dizüstü bilgisayarım uzun ömürlü olsun diyenlere 2 önerim var. 1. Labtopun altına stand alın hava akımını rahat saglasın mümkünse alüminyum olsun ısıyı dağıtsın fanlı alacaksanız bilgisayarın usb'sine takmayın farklı alternatif bulun. 2. Akım korumalı priz, uzatma kablosu kullanın. Bu ikisine dikkat edip temizliğini , termal macunlarını yapıp. Elekltrikli süpürge ile tozunu toprağını alırsanız size dizüstü bilgisayar yeter.

Arkadaşlar hiç kimseye dizüstü bilgisayar önermiyorum. Nedenini sorarsanız paranız boşa gidiyor gerçekten 3 sene önce aldığım laptop'um artık soğutmamaya başladı. İşlemcim 70 derecelere geliyor artık bilgisayarın sesini hiç sormayın başınızı ağrıtıyor. Siz bu bilgisayarları alıyorsunuz böyle güzel hayallerle fakat sonuç bu yani parçada değiştiremiyorsunuz öyle kalıyor boşa paranız gidiyor. Ya da hani seyyar kullanmak için alıyorsanız da öyle büyük şeyler beklemeyin.
İşlemcisi 70 dereceye geliyor ne kadar üzüldüm bilemezsin be kanka...

Arkadaşlar hiç kimseye dizüstü bilgisayar önermiyorum. Nedenini sorarsanız paranız boşa gidiyor gerçekten 3 sene önce aldığım laptopum artık soğutmamaya başladı. İşlemcim 70 derecelere geliyor artık bilgisayarın sesini hiç sormayın başınızı ağrıtıyor. Siz bu bilgisayarları alıyorsunuz böyle güzel hayallerle fakat sonuç bu yani parçada değiştiremiyorsunuz öyle kalıyor boşa paranız gidiyor. Ya da hani seyyar kullanmak için alıyorsanız da öyle büyük şeyler beklemeyin.

İşlemcisi 70 dereceye geliyor ne kadar üzüldüm biel

İyi bir laptop alırsanız burada yazılan sorunların birçoğuyla karşılaşmazsınız. Mesela temizlik konusu. Bugün arkadaşın Acer'in fan temizliğini yaptık ve termal macun yeniledik. Arkadaşlar fanı sökerken masamızda sadece anakart vardı siz düşünün artık o kadar sökmek zorunda kaldık laptopu. Normal bir kullanıcı haliyle bu bakımı kendi yapamaz ve sürekli para vermek zorunda kalır. Ben MSI GE70 kullanıyorum. 3 vida söküp fana ulaşıyorum. 2 vida daha sökersem direk fan elimde oluyor. Mesela böyle bir aletin bakımını en bilmeyen adam bile yapabilir. Laptop alırken bir kere belli başlı markalardan kesinlikle uzak durmanız lazım. Bunların başını Casper ve HP çekiyor. Bunlardan birini aldıysanız şimdiden geçmiş olsun. Ama MSI, Monster ve ASUS'un ROG serisi gibi laptopları tercih ederseniz şikayetleriniz minimuma inecektir ve size uzun yıllar kalitesi kadar performans sunacaktır. Son olarak konuyu açan arkadaş bir laptoptan çok çekmiş ama böyle büyük bir genelleme yapmak için Çok çeşitli ve orta-üst düzey laptoplarla da deneyimi olması lazım ki laptop almayın hepsi kötü diyebilsin.

Yazı güzel okeyde Monster önermeyin ve Acer'in her modelinde öyle değil hatta saydığınız markalar arasındaki en iyi soğutma Acer'de.

Geri
Yukarı