Dizüstü bilgisayar GPU tamiri ne kadar risklidir?

Laptopta görüntüyü ekran kartından almıyorsun, soğutmasını ekran kartı üreticisi halletmiyor, güç ihtiyacını ekran kartı üreticisi ağabey bana 400W ver diyemiyor vb. Gitgide RAM ile SSD'lerin bile lehimlendiği bu dönemde çok saçma bir istek. Ek olarak gereksiz pahalı hem üretici hem tüketici için.

İyi de görüntüyü onboard karttan almakla ekran kartlarını soketli yapmalarını istememle ne alakası var?

İyi de görüntüyü onboard karttan almakla ekran kartlarını soketli yapmalarını istememle ne alakası var?
Bir buraya takıldıysan söyleyeyim, uyum problemleri, güncel portlara sahip olamamak vb. Nedenler buna karşın da ondan.

Bir buraya takıldıysan söyleyeyim, uyum problemleri, güncel portlara sahip olamamak vb. nedenler buna karşın da ondan.

Uyum problemlerini çözerler problem kalmaz, soketlerini güncel üretirler problem kalmaz. Ama hiçbir şey ekran kartının soketli yapılmasını konuştuğum bir yazıda sizin ukala bir şekilde "görüntüyü ekran kartından almıyorsun" gibi gereksiz bir bilgiyi vermenizi açıklamaz..

Uyum problemlerini çözerler problem kalmaz, soketlerini güncel üretirler problem kalmaz. Ama hiçbir şey ekran kartının soketli yapılmasını konuştuğum bir yazıda sizin ukala bir şekilde "görüntüyü ekran kartından almıyorsun" gibi gereksiz bir bilgiyi vermenizi açıklamaz..
Şu an bile tam verimli çalışmıyan sistemi, daha pahalı ve daha komplike yapıp uyum problemlerini çözebileceklerini sanıyorsun ve bana ukala demeye hak buluyorsun. Gerçekten komik.

Şu an bile tam verimli çalışmıyan sistemi, daha pahalı ve daha komplike yapıp uyum problemlerini çözebileceklerini sanıyorsun ve bana ukala demeye hak buluyorsun. Gerçekten komik.
İmkansız dediğimiz çoğu şeyle bugün yaşıyoruz öyle değil mi?Çözülür mü çözülür.Bugün olmayabilir ilerde belkide böyle bir teknoloji ile tanışacağız nerden biliyorsunuz?Yine söylüyorum ekran kartının soketli yapılmasını konuştuğum bir yazıya "görüntüyü ekran kartından almıyorsun" cevabınızı alakasız,gereksiz ve ukalaca buluyorum.

İmkansız dediğimiz çoğu şeyle bugün yaşıyoruz öyle değil mi?Çözülür mü çözülür.Bugün olmayabilir ilerde belkide böyle bir teknoloji ile tanışacağız nerden biliyorsunuz?Yine söylüyorum ekran kartının soketli yapılmasını konuştuğum bir yazıya "görüntüyü ekran kartından almıyorsun" cevabınızı alakasız,gereksiz ve ukalaca buluyorum.
Hâlâ kafanız basmıyor sanırım. Eskiden hepsi soketliydi ve değiştirilebilirdi. Teknoloji gelişti ve artık lehimle daha verimli, kullanıcının değiştiremeyeceği hale getirdiler. Böylece daha ekonomik ve uyum problemlerinden arındırılmış oldu. Görüntü portları da bu uyum problemleri içinde. Hala anlamayıp ukala diyorsunuz...

Hâlâ kafanız basmıyor sanırım. Eskiden hepsi soketliydi ve değiştirilebilirdi. Teknoloji gelişti ve artık lehimle daha verimli, kullanıcının değiştiremeyeceği hale getirdiler. Böylece daha ekonomik ve uyum problemlerinden arındırılmış oldu. Görüntü portları da bu uyum problemleri içinde. Hala anlamayıp ukala diyorsunuz...
Ben sizin üslubunuzun ukalaca olduğunu söylüyorum.Niçin ukalalık yapıyorsun?Bence senin kafan basmıyor.O günün teknolojisi ile problemli olan bir şeyin gelişen teknoloji ile verimli hale gelebileceğini söylüyorum.Kesin öyle olacak demiyorum farkındaysan "olabilir" diyorum.Cep telefonları ilk çıktığında herkes uzay teknolojisi bundan daha fazlası olmaz diyorlardı.Vizyonunuzu genişletmenizi öneririm.Bugünün şartlarına takılı kalmışsınız.

Chipset değiştirecekler oda profesyonel ortam da yapılıyor yani bilgisayarınızın servisinize götürmeniz lazım. Bu da size 300-400 hatta 500 TL gibi ücret çıkarabilirler.
Konuyu hortlatmış olucam fakat bu fiyatlar hala aynı mıdır? Şimdi 800₺'ye varmış mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı