Dizüstü bilgisayar mavi ekran sorunu

Byt4r

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Asus X550L model dizüstü bilgisayarım sürekli mavi ekran hatası veriyor. Hata resmini yayınladım. Minidump dosyalarını da paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni klasör (2).rar

WhatsApp Image 2018-02-03 at 20.08.49.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Asus X550L model dizüstü bilgisayarım sürekli mavi ekran hatası veriyor. Hata resmini yayınladım. Minidump dosyalarını da paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni klasör (2).rar

Eki Görüntüle 280405
Bilgisayarını güvenli modda çalıştırıp tüm sürücülerini kaldır daha sonra tekrar kur ve antivirüs olarak microsoft security esenstial kullan büyük ihtimal sorunun çözülür.

Sorun donanımsal görünüyor. RAM'lerini tek tek Memtest86 yazılımı ile test et. Mümkünse temiz Windows 10 x64 kurulumu gerçekleştir. Sorun devam ederse HD Tune PRO yazılımından health kısmının ekran görüntüsünü paylaş. Sorunun kaynağı anakart arızasına kadar gidebilir. Sorunu bileşenlerini test ede ede kendin bulacaksın.

Yeni klasör (2).rar

Eki Görüntüle 280405
Teker Teker arızanın olabılceğı birimleri kontrol et. Seyhoo arkadaşımızın dediği şekılde yapan uygundur. Eğer hala devam ederse RAM slotlarında arıza olma ıhtımalı çok yuksek. Bana tamıre gelen bılgısayarlardan bır tanesının arızası tam olarak buydu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı