Dizüstü Bilgisayar Mikrofonu Çalışmama Sorunu

smhzsy

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın tek ses girişi var ve benim kulaklığımın çift çıkışı olduğu için arkadaşlarımla oyun oynarken tek girişi sadece ses çıkışı olarak kullanıyorum. Mikrofon olarak da bilgisayarımın kendi mikrofonunu kullanıyorum. Geçen pazartesi arkadaşlarımla oyun oynarken bilgisayarın mikrofonunda hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat dün bilgisayarımı açtığımda sesimin karşı tarafa gitmediğini fark ettim. Acaba yanlışlıkla mikrofonu devre dışı mı bıraktım diye kontrol ettim ama anormal gözüken hiçbir şey yoktu. Kulaklığımın mikrofon ucunu taktığımda bir jak takıldı dedi ama mikrofon olarak görmedi. Ben de internetten araştırmaya başladım. Forumlardan Youtube'dan araştırdım ve sorunu çözenlerin dediklerini uyguladığım halde hiçbir şey olmadı. Driver Easy indirdim driverlerin hepsini güncelledim. Sorun yine çözülmeyince driverı silip Casper'in kendi sayfasından orijinal driverı indirdim hala çözüm olmadı. Tanıdığım bilgisayar mühendisine götürdüm o da bir şey yapamadı. Fotoğraflarda ayarları gösteriyorum ve mikrofonum ile kaydetmeye çalıştığım bir kaç sesin Google Drive linkini bırakıyorum. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

mic1.JPG
mic2.JPG
mic3.JPG
P
mic4.JPG
P
mic5.JPG
mic6.JPG

Kayıt (27).m4a

Kayıt (28).m4a

Kayıt (29).m4a

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı