Dizüstü bilgisayarda Parça Değişimi Yapılabilir mi?

RAM, SSD ve CPU değişimi yapabilirsiniz ancak işlemci değiştirmeniz ölü yatırım olur. Ancak RAM ve SSD takviyesi yapmanızı tavsiye ederim.

SSD eklersiniz ama diğer parçalar gömülü olabilir.

SSD eklenebilir. Boşta RAM slotu varsa RAM de eklenebilir.

SSD ekleyebilirsin.

Hocam düşük seviye sistem. Ha çok bir beklentiniz yoksa 120 GB SSD alıp Windows'u içine attınız mı fişek fişek :D

Sadece SSD ve Ram değiştirebilirsiniz.

RAM ve SSD, HDD eklenebilir.

SSD veya RAM ekleyebilirsiniz, ama diğer parçalar muhtemelen anakarta gömülü.

RAM veya SSD eklenebilir. Diğer parçaları değiştirmek ya zor ya da imkansız.

RAM diyen hocalarım neden RAM eklenmeli 8 gayet yeterli değil mi?

Bu kadar hızlı ve bu kadar fazla yanıt alacağımı tahmin etmiyordum açıkçası. İlginiz ve alakanız için çok teşekkürler. :)

Anladığım kadarıyla RAM yükseltip SSD eklemek dışında yapabileceğim pek birşey yokmuş.
Peki şunu sormak istiyorum RAM ve SSD ekleyip ekleyemeyeceğimi nasıl anlayabilirim ?

Kusura bakmayın SSD hakkında pek bir bilgim yok eğer almalıysam hangi marka model kaç GB veya en güvenilir nereden alabilirim öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.

Buna 120'lik SSD tak miladını doldurana kadar devam etsin.
SSD takmam gerektiği dışında SSD hakkında hiç birşey bilmiyorum ama. :)
Youtube'dan biraz bakayım dedim sanırım dizüstü bilgisayarlar için CD-ROM yerine takılıyormuş eğer doğru anladıysam.

Yeni çıkanlar oyunları oynamak veya denemek gibi bir amacım yok hatta oyun oynamak gibi bir amacımda yok ama daha önce GTA 5 yükleyip minumum ayarlarda 35-40 fps almıştım. Şu an Windows 10 kullanmaya başladım ve eskiye göre çok daha iyi performans alıyorum bilmiyorum oyunlarda da performans artışı yaşatır mı SSD eklemek ama benim için oyun oynamak ikinci planda.

SSD takmam gerektiği dışında SSD hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama.:)
YouTube'dan biraz bakayım dedim sanırım dizüstü bilgisayarlar için CD-ROM yerine takılıyormuş eğer doğru anladıysam.

Yeni çıkanlar oyunları oynamak veya denemek gibi bir amacım yok hatta oyun oynamak gibi bir amacımda yok ama daha önce GTA 5 yükleyip minimum ayarlarda 35-40 FPS almıştım. Şu an Windows 10 kullanmaya başladım ve eskiye göre çok daha iyi performans alıyorum bilmiyorum oyunlarda da performans artışı yaşatır mı SSD eklemek ama benim için oyun oynamak ikinci planda.

Üzerindeki takılı harddiskin yerinede takabilirsin. Eskisini emekliye ayırıp SSD ile yoluna devam edebilirsin. Soketleri ebatları aynı zaten iç mekanizması daha farklı daha hızlı okuma yazma süresi olduğu için bilgisayın canlanıcak.

Üzerindeki takılı harddiskin yerinede takabilirsin. Eskisini emekliye ayırıp SSD ile yoluna devam edebilirsin. Soketleri ebatları aynı zaten iç mekanizması daha farklı daha hızlı okuma yazma süresi olduğu için bilgisayın canlanıcak.
Evet, harddisk ile boyutları ve soketleri aynıymış. Benim dizüstü bilgisayarımda 500 GB bir harddisk bulunuyor. Ben sizin dediğiniz gibi 120 GB bir SSD aldığım zaman disk alanım 120 GB mı olacak ?Eğer öyle olacaksa 750 GB veya 1 TB bir SSD alıp disk alanımı da yükseltmiş olmaz mıyım ? :)

Evet, harddisk ile boyutları ve soketleri aynıymış. Benim dizüstü bilgisayarımda 500 GB bir harddisk bulunuyor. Ben sizin dediğiniz gibi 120 GB bir SSD aldığım zaman disk alanım 120 GB mı olacak ?Eğer öyle olacaksa 750 GB veya 1 TB bir SSD alıp disk alanımı da yükseltmiş olmaz mıyım ? :)
Çok pahalı olur ancak 500GB veya 480GB olan bir SSD alabilirsiniz.

Geri
Yukarı