Dizüstü bilgisayarın fan sesi nasıl azaltılır?

Muhammet3210

Picopat
Dizüstü bilgisayarımın fan sesini nasıl azaltabilirim? Sadece tarayıcıda gezinirken bile çok fazla ses çıkarıyor. Güç yönetiminden işlemcinin ayarları ile oynarsam fan sesi azalır mı ve bu yöntem güvenli midir?

Dizüstü bilgisayarımın fan sesini nasıl azaltabilirim? Sadece tarayıcıda gezinirken bile çok fazla ses çıkarıyor. Güç yönetiminden işlemcinin ayarları ile oynarsam fan sesi azalır mı ve bu yöntem güvenli midir?

İyi bir temizlersen küçük işlerde ses duyamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt ve/veya underclock yapabilirsiniz.
3. parti programlar ile manuel olarak fanları kısabilirsiniz. (Önermem)
Termal macun yenileyip, tozları temizleyebilirsiniz.
Her zaman harici GPU kullanmak yerine dahili GPU kullanabilirsiniz.
HDD varsa daha erken uykuya girmesini sağlayabilirsiniz veya SSD alabilirsiniz.

Fan sesi, bilgisayarınızın ne kadar ısındığına göre değişir. Siz fanın devrini azaltırsanız (Birçok notebookta bunu yapamıyorsunuz.) işlemcinizi yakabilme ihtimaline sahipsiniz. Bu yüzden termal macun değişiminizi yapın, fan peteğinizi temizleyin.

Siz fanın devrini azaltırsanız (Birçok notebookta bunu yapamıyorsunuz.) işlemcinizi yakabilme ihtimaline sahipsiniz.
Bu bahsettiğiniz, işlemciye undervolt yapmak mı? Intel Core i3-2350M işlemciye yapmayı düşünüyordum.
En sağlıklı çözüm temizlik bilgisayar ihtiyaç duymasa fanı neden döndürsün? 2 adet laptop temizledim aynı sorun vardı temizleyince düzeldi.
Temizlemeye şimdilik cesaret edemiyorum 😅

Geri
Yukarı