Dizüstü PC Yükseltilebilir mi?

Quadream

Picopat
Merhaba, dizüstü bilgisayarımın sistemini yükseltmek istiyorum. Anakart modelini vb. nasıl öğrenebilirim?

Yer
Mersin
Windows+r tuşuna birlikte bastıktan sonra açılan pencereye DxDiag yazın, ardından enter tuşuna basın.

Açılan pencerede bilgisayarın sahip olduğu tüm sistem verileri bulunmaktadır. Bilgisayarın adı, işletim sistemi, dili, anakart sistem üreticisi (marka), anakart sistem modeli, BIOS, işlemci, RAM, disk belleği dosyası ve DirectX sürümü bilgileri yer alacaktır.

DashMatters

Centipat
Merhaba, dizüstü bilgisayarımın sistemini yükseltmek istiyorum. Anakart modelini vb. nasıl öğrenebilirim?

Dizüstünde anakartlar o laptopa özeldir. Çok minimal bir değişiklik yapabilirsiniz aynı serinin bir üst anakartını alarak. SSD yoksa takın, bir de RAM'i yükseltebilirsiniz en mantıklısı.

MissingTimeLord

Hectopat
Ram ve SSD kolaylıkla yükseltilir ve sistemin rahatlar. Ama kalan donanımları yükseliyor olsa bile yaptığına değmez. Masraflı olur. Ki her laptop yükselmiyor.

BuraKAyaydin

Hectopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul/Esenler/Sarıyer/ABDKonsolosluk Sınır.
Bu program ile öğrenebilirsin. SSD, bellek takviyesi yapabilirsin.
55.png

adanalihiyar

Hectopat
Cezalı
Makaleler
12
Yer
Dreamland
Neyini yükselteceğinize ve modeline bağlı olarak neredeyse her laptopta RAM ve SSD yükseltilebilir. Bazı eski ve çok pahalı modellerde işlemci değişimi de olabiliyormuş sanırım lakin emin değilim.

Haydarkirkpinar

Picopat
RAM yükseltirsin SSD ekliyebilirsin. Sistem bilgilerini öğrenmek için ise GPU-Z veya AIDA64 vb. uygulamalar kullanabilirsin.

Yukarı