Dizüstü PC'lerde ekran kartı nasıl soğutulur?

truckerMP

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dizustu PC'lerde hangi sogutma sistemleri olur? Bilen hocalarim alta yazabilir teşekkürler.

Ben en son 6 yıl önce dizüstü kullanmıştım o zaman vantilatörü ters yatırıp üstüne dizistünü koyardım şu an belki başka şeyler olabilir: D

Dizustu PC'lerde hangi sogutma sistemleri olur? Bilen hocalarim alta yazabilir teşekkürler.
Eğer sorunuzu doğru anladıysam şöyle bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İç sistemini soruyorsan oyuncu veya ağır çalışma laptopları çift fanlıdır biri işlemci için biride ekran kartı içindir normal bir laptopta ise genellikke tek bir soğutma fanı vardır ve sadece işlemciyi soğutmak için çalışır ama bakır örgü ekran kartınada uzanır altındada genellikle termal ped olur küçük kare gibi bir şeydir. Ama nasıl soğuturuz diyorsan ben monitor takıp ardından laptopu yan yatırıp sabitleyip vantilatör ile soğutuyordum malum 90Cleri çıkıyordu eski emektarım.

Abi bu laptop soğutucuların yaptığı iş bilgisayarı kaldırarak hava sürkilasyonu sağlamak. Altına tahta veya başka bir ayaklık koy rahatlayacaktır. İçi tozluysa tozunu al.
İç sistemini soruyorsan oyuncu veya ağır çalışma laptopları çift fanlıdır biri işlemci için biride ekran kartı içindir normal bir laptopta ise genellikke tek bir soğutma fanı vardır ve sadece işlemciyi soğutmak için çalışır ama bakır örgü ekran kartınada uzanır altındada genellikle termal ped olur küçük kare gibi bir şeydir. Ama nasıl soğuturuz diyorsan ben monitor takıp ardından laptopu yan yatırıp sabitleyip vantilatör ile soğutuyordum malum 90cleri çıkıyordu eski emektarım.

Hocam biraz alakasız olacak konuyla ama. Konuyu bölmek gibi olmasın https://www.hepsiburada.com/lenovo-...400datx-p-HBV00000WDB8E?magaza=nidaelektronik bu linkteki bilgisayarda kaç fan var acaba bende bu bilgisayar var da?

Ben altına yumurtadan çıkan kartonlardan koyuyordum rahatlıyordu bilgisayar. Ama laptop soğutucuları da var belirteyim.

Hocam ben gecenlerde icini acip bakmistim ekran kartinin ustunde metal ve dort koseli bir şey var bu tam olarak ne ise yariyor metal olduhu için isiyi iyi iletmez mi ve bu da aslinda bir sogutma mekanigi sayilmazmi

IMG_20211123_215347.jpg

Hocam ben gecenlerde icini acip bakmistim ekran kartinin ustunde metal ve dort koseli bir şey var bu tam olarak ne ise yariyor metal olduhu için isiyi iyi iletmez mi ve bu da aslinda bir sogutma mekanigi sayilmazmi.

Eki Görüntüle 1224155

Oh sisteminiz bir notebook, notebooklarda işlemci ve ekran kartı soğutması klavye tarafında bulunur klavyeyi ve ön kapağı sökmeniz gerekmekte o metal şey önemli değil. ayrıca ısı metalden değil bakırdan iletilir :) ön tarafta göreceksin yüksek ihtimalle bakır köprüleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı