Dizüstü tavsiyesi (2500-3000 lira)

Usbehci

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir dizüstü bilgisayar almak için araştırma yapıyorum. Fiyat aralığım 2500-3000 lira. Bu fiyata Asus N550JK-CN167D modelini beğendim, kullanıcı yorumlarıda gayet iyi. Ara sıra oyun oynamak ve üniversitedeki bazı işlerimi halletmek için kullanacağım. Eğer daha uygun bir tavsiyeniz varsa lütfen paylaşın.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bana kalırsa bir üst modeli olan N550JK-CN090H'a bakmalısınız. 16GB bellek miktarı, ve de Blu-Ray optik okuyucu sunuyor. Tabi Blu-Ray ile işiniz olmazsa 8GB bellek miktarı da yeter...

Ayrıca eklemeliyim, eğer üniversite kampüsünde de kullanacaksanız oyuncu bilgisayarları, muhtemelen bakışları, ve de kahkaları üzerinizde toplayacaktır. Komik, ve çocuksu görüntüsü yüzünden nefret ettiğim bir sınıftır. Zaten bu zamanlarda bulabileceğiniz oyuncu bilgisayarları, donanımsal olarak aşağı yukarı N550JK seviyesindeler...

Görüntüsü oyuncu bilgisayarı gibi değildir, alüminyum kaplamayla bence gayet şık görünüyor. MSI oyuncu bilgisayarları güzel olabilir fakat çoğu kişi bir süre sonra uçak motoru gibi ses çıkardığını söylüyor ama görüntü olarak daha güzel olduğunu kabul edeceğim. Yazdığım asus modelinde hem işlemci hem de gpu üzerinde fan var oldukça iyi konumlandırılmışlar ve IPS ekranı var. 16 gb ram ve bluray bana şimdilik lazım değil, ramler lazım olursa sonradan alır kendim takarım ama bluray hiç lazım olmayacak gibi geliyor.

Merhabalar yeniden. Ben oyuncu bilgisayarı darken MSI GE60 modelini kastetmiştim. Benim de iki hafta once 3000TL bandında bir dizüstü seçmem gerekiyordu, ve de seçimimi ASUS N550JK CN-090H modelinden yana yaptım. Tasarımı gerçekten de şık, belki de yan masadamdaki MacBook Pro Retina'yı aratmıyor bile diyebilirim. Eğer Blu-Ray'e ihtiyacınız yoksa CN-167D modeli de size tatmin edecektir. Bana kalırsa en doğru seçimi yaptınız...

Haklısın salkasimemere hatta kendimde temizlerim ama iki fan bir fandan çok daha iyi olur gibime geliyor. Yalnız önerdiğin ürünün işlemcisi ve ekran kartı asustan düşük seviyede ve asus daha ucuz, muhtemelen freedos olmasında dolayı ucuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı