Dizüstü tavsiyesi (2500-3000 lira)

Sabit diskinin 5400RPM olmasının kağıt üzerinde büyük bir sorun olarak görülmesi normal. Ben de ilk başta önyargılı yaklaştım tabi ki. Sonrasında cihaaz elime geçince pek de hissettirmediğinin farkına vardım. 7200RPM, veya SSD kadar hızlı olmasa da piyasadaki çoğu 5400RPM disklerden çok daha iyi...

5400 rpm dediğiniz gibi biraz düşük, daha önce kullandığım dizüstüde 5400 rpm idi bu yüzden fazla zorlanacağımı sanmam ama keşke 7200 rpm olsaydı tadından yenmezdi :) en kötü ihtimalle sonradan ssd alır dvd slotuna takarım. Ayrıca sadecenotebook.com dan siparişi verdim, havale ile 2601 liraya geldi, bekleyip göreceğim artık.

Hepinize yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. İyi forumlar.

Son düzenleme:
DuMBkNuckle benim ilk düşüncelerimde o yöndeydi fakat bana mobil ve performanslı bir cihaz lazım, bu sene yükseklisansa da başlayacağım bu yüzden performanslı bir dizüstü çok daha işime yarayacak. Ama dediğin gibi 2600 liraya şahane bir masaüstü toplanırdı :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı