DLSS 3 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Tabi efendim kesin öyledir ya arkadaşlar sadece ticaret oyunu.
Katılmıyorum. DLSS 2.0 içinde insanlar aynı şekilde yakınmıştı. Neden 1000 serisi kartlar kullanamıyor bu özelliği diye... Tensor core sağolsun DLSS 2.0 bu kadar iyi iş çıkarıyordu. DLSS 3.0'ın sağladığı şey Frame Generation ve bunun içinde ek çekirdek eklemiş olmaları bence gayet mümkün. Çünkü yaptığı şey önceki ve sonraki framei inceleyip bu framelerin arasına frame oluşturmak. Donanım kullanarak bundan destek alması gayet mantıklı geliyor.

Bak bunu nvidia yapmayacak. Zaten bende onu diyorum ya bunu kullanıcılar yapacak belkide.

Tabi efendim kesin öyledir ya arkadaşlar sadece ticaret oyunu.
Ben de onu diyorum, farzet ki program ile olacak bir şey, Nvidia yeni nesil satmak için bunu yapmaz. Ha bunu yazılım ile yapacaklarında Nvidianın izni olmadan yaparlarsa Nvidia bir taraflarından kan alır. ki ona gerek yok sürücüler üzerinden çok kolay bunu engelleyebilir. Eski nesil kartları telefonları yavşlatanlar neler yapmaz. Adamlar otonom sürüşler, yapay zekalarla uğraşıyorlar. İyice aştı kendini Nvidia. Bir bakıyorsun DLSS 3.0 için 3.parti BİOS atılmış 3000 serisi karttan duman kalkıyor. Kim yaptı? Tabi ki Nvidia. ve iş ortakları. Affetmezler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Adamlar 1 senedir üzerinde çalıştığı, bir o kadar da para harcadığı emek verdiği teknolojiyi bir BİOS ile eski seriye getirecek öyle mi. İşin ticari kısmını düşündüğüm de hiç bir ihtimal vermiyorum. Sonuçta bu işin ticari ve pazarlama para kazanma kısmı var. Şu anda 3000 serisi kullanıp sırf DLSS 3.0 için 4000 serisi almaya can atan bir çok 3000 serisi kullanıcısı olduğunu Nvidia çok iyi biliyor.
Aha o sazanlarsan birisi de benim. :D

4080 12 GB 900 dolardan, 4080 16GB 1200 dolardan çıkacakmış. Ülkemizdeki tahmini fiyat ne kadar olur sizce bu iki kartın? 4080 16 GB almak gibi bir düşüncem var da.

Aha o sazanlarsan birisi de benim. :D

4080 12 GB 900 dolardan, 4080 16GB 1200 dolardan çıkacakmış. Ülkemizdeki tahmini fiyat ne kadar olur sizce bu iki kartın? 4080 16 GB almak gibi bir düşüncem var da.
Arap yağı bol bulmuş olmalı, ben de bol bulursam hd3650'den 4000 serisine geçerim belki.

Arap yağı bol bulmuş olmalı, ben de bol bulursam hd3650'den 4000 serisine geçerim belki.
Hocam çalışıyorum. Çok şükür maaşım da fena değil. Harcamam da yok hep biriktiriyorum. İşimi de bilgisayardan yapıyorum zaten güncel tutmayı da seviyorum. :)

Saf performans artışları iki kattan daha fazla. Mimari ve üretim teknolojisinin gelişmesine bağlı.

Saf performans artışı 2 kattan fazla çünkü 2 kat fazla transistör değil 4 kat fazla transistör koymuşlar. Bununla birlikte boyutu büyümüş ama boyutu büyümesinin iyi yanı da kartın founder's Edition versiyonunda bile soğuk çalışması olmuş. 4090 NVIDIA'nın gerçekten 90 serisi kartı olmuş 3090 pek öyle hissettirmiyordu 3080 Ti arasında öyle aman aman farklar yoktu ama 4090'da bu farkı devasa açmışlar. Güzel alınabilir bir kart ama 4000 serisini bu karttan değerlendirmek yanlış olur 80 ve 70'ler çıksın o zaman ayrıntılı bir 4000 vs 3000 karşılaştırılması yapılır.

DLSS 3.0 aslında DLSS 2 + yeni özellikler şeklinde olduğu için bence bir sıkıntı yok, yakında DLSS 2'ye destek bitecek şeklinde bir özelliği yok ama insanlar sanki yeni iOS ve Android sürümü çıkarda eskilere destek kesilir gibi davrandılar.

NVIDIA; DLSS 3 sadece 4000 serisi kartlarda çalışacak.
Recep Baltaş; DLSS hakkında ne düşünüyorsunuz?
Biz; Ağam bizimle eğleniirr

Son düzenleyen: Moderatör:
4090 süper olmuş ama şimdi yabancı kaynaklardan biraz dinledim 4080 16 ve 12 GB olanlarını kimse beğenmemiş. Özellikle 12 GB saf performans kötü diyorlar. Benim aklımda da 4080 16 GB almak vardı bilemedim şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı