DLSS, Ray tracing ve Frame generation'nın Latency etkisi nedir?

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Ekran kartı alacağım ve oynadığım oyunlar genelde rekabetçi oyunlar. Saf kas gücü mü? Yoksa DLSS teknololojisi mi? Karar veremiyorum. Başlıkta yazmış olduklarım latency yükseltir mi?

Rekabetçi oyunların çoğunda dlss yok ki zaten. Olanlarda da kapatırsın yüksek fps alabileceğin oyunlar bunlar kapalıyken de.

DLSS tam bir nimet. Ekran kartlarının ömrünü uzatıyor. Keşke bir de VRAM olayında biraz bonkör davransa NVIDIA. 3000 ve 4000 serisi kartların saf gücü de iyi zaten bence bir kuşkun olmasın. Alırsan da 4000 serisi almanı öneririm.

Warzone 2 oynuyorum. Eğer ki çıkarsa Warzone 3 oynamaya devam edeğim. AMD Warzone oyununda Nvidia'dan daha iyi performans veriyor. DLSS, Ray tracing ve Frame generation latency artamasına sebep oluyorsa nvidia almaktan vazgeçeceğim.

Kas gücü yüksek bir ekran kartı al bence ama rekabetçi oyunlarda ekran kartından çok işlemcinin güçlü olması gerekiyor. Ayrıca yüksek Hz'li bir monitöre de ihtiyacın da var yüksek FPS değerlerine ulaşabiliyorsan.

Kas gücü yüksek bir ekran kartı al bence ama rekabetçi oyunlarda ekran kartından çok işlemcinin güçlü olması gerekiyor. Ayrıca yüksek Hz'li bir monitöre de ihtiyacın da var yüksek FPS değerlerine ulaşabiliyorsan.
Hocam rekabetçi oyundan kastım, Warzone'du. Sanırım oyun bu kümeye girmiyor.

RTX 4060Ti daha güçlü kart yalnız. Ama R3 3100 ile RTX 4060Ti tam verimli çalışmayabilir. İşlemci biraz zayıf kalabilir.

Screenshot_1.png

Geri
Yukarı