İnceleme DM-46 Store 70x30 Mouse Pad (Killer Panda & Takumi)

Öncelikle hepinize saygı ve selam.

Bugün sizler için Doğukan Manço'nun videolarında tanıttığı, pazarladığı ve sattığı mousepadlerini çıtır çerez inceleyeceğim.

Öncelikle iki ürünü de DM-46 Store üzerinden 2X 225₺ + 75₺ olmak üzere 525₺ gibi bir fiyata satın aldım. Ancak şu anda fiyatları 300₺'ye çıkmış ve maalesef Takumi versiyonunun stoku bitmiş durumda. Yine de iki ürünün de linkini aşağı bırakıyorum.

Biraz fazla verdim ben de ancak görünüşlerini sevdiğimden ve İnitial D sever olduğumdan gönlüm rahat ve ferah.

Öncelikle fiyat konusunda konuşmak istiyorum.

Aynı boyuttaki diğer ürünlerinde 200-230₺ arasında bir fiyat bandında olduğu düşünülürse verdiğim 225₺ oldukça makul bir fiyat gözümde. Ancak 75₺ kargo parasını verip ürünü 300₺'ye almak maalesef pek mantıklı olamıyor.

Hele ki şu anda 300₺ olduğu düşünüldüğünde böyle bir ürüne 375₺ para vermek mantıksız. Amazon üzerinden Porge 210₺ civarına, Klasse Gear 90x40 modelleri 280₺'ye ücretsiz kargo ile alınabilirken kesinlikle onları almanızı öneririm. Buna ek olarak gelecek Nays'ın %10 indirimi ile Amazon üzerinden daha da uyguna alınabiliyor...

Para kısmını es geçelim asıl alma sebebi olan görünüşüne bir bakalım.

Baskı kalitesi olarak oldukça güzel olduğunu canı gönülden söyleyebilirim. Renkler oldukça canlı duruyor ve herhangi bir solukluk vb durum bulunmamakta. Kıyaslamak gerekirse Porge ve Klasse'nin arasında diyebilirim.

Alt kısmında klasik kaydırmaz kauçuk tabanı bulunmakta.

Zaten alma sebebim de kullanmaktansa duvar halısı gibi duvara asmak veya masamın üzerinde hoş bir görüntü elde etmek.

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.45.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.43.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.44.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.45 (1).jpeg

70x30 ile 90x40 karşılaştırması yapacak olursak oldukça küçük olduğunu söyleyebiliriz.

Ki belirtmek isterim kauçuk kokusu var ancak dibine girip koklamadığınız sürece alınmıyor.

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.45 (2).jpeg

Yani güzel ürün eyvallah ama kötü yönü hiç mi yok derseniz olmaz olur mu? Aşırı ince yani ya ben Klasse'ye alıştığım için öyle geliyor bilemedim masayı direkt olarak hissediyorsun.

Ayrıyeten Takumi modelinde de ufak bir defo var sağ kısımdaki dikişlerinde ancak çok önemli değil.

WhatsApp Image 2023-12-02 at 14.59.46.jpeg

Biraz da Yüzeyi ve Kayma performansı için konuşalım.

Yüzeyi olarak speedimsi bir yüzeye sahip olduğunu söyleyebilirim ancak Klasse'ye nazaran biraz pürüzlümsü sanki.

Kayma konusuna gelecek olursak oldukça güzel kayıyor. Klasse ile farkı neredeyse yok. Kullanmak için alacaksanız eğer oldukça iyi bir performans sergileyeceğini belirtmek isterim.

Kayma testinin videosunu şu şekilde bırakayım. (Videoda sürtme sesi geliyor o mouse'nin kablosunun sürtünmesinden gelen ses.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel bir toparlamak gerekirse benim gibi görünüşünü sevdim odamda sergilemek amacı ile alacağım derseniz alınabilir ancak kullanmak için 400₺ para verene kadar Klasse Gear veya Porge'nin ürünlerini alın keyfinize bakın gerek yok.

Bir başka incelemede görüşmek üzere hayırlı günler dilerim

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkasında takumi yazan kısım gözüme çok hoş geldi ama önünü hiç sevmedim. O kısmı kullanabiliyor muyuz?

İkisi ayrı mouse pad.

Senin dediğin bu ancak stoku bitti bunun.

Geri
Yukarı