Doberman mı Alman kurdu mu Border Collie mi?

Bende almayı düşünüyorumda o yüzden.

Alman kurdu buldum sitede erkek 2 bin TL istiyor yavru.

Biraz fazla düşük bir fiyat değil mi hocam, belki workline olabilir veya merdiven altı üreticidir pek emin olamadım.

Hocam zararsız ve küçük bir şey istiyorsanız jack russel, ben kendim besliyorum.

Hocam saydığım özelliklerden ve örnek verdiğim köpeklerden biraz belli olmuyor mu :D?
Büyük ırklardan hoşlanıyorum ve bana karşı zararsız ancak yabancıya karşı sert bir köpek arıyorum.

Bizde alman kurdu vardı 3 sene baktım köpek kapıya kimseyi geçirmezdi. Aşırı eğitimli idi çocuklara asla saldırmazdı. Sonra çaldılar onu halen unutamıyorum, alman kurdu en iyisi. Beslenmeside zor değildir, doberman da vardı bizde onu zor besliyorduk.

Bu köpek alan koruma köpeği değil miydi nasıl çalınabildi? Koruması iyi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Köpeklerde yabancıdan mama yememe gibi bir eğitim var diye biliyorum ben de öyle bir eğitim vermeyi planlıyorum.

Hocam kaçırmak isteyen her türlü kaçırır köpeği öldürmek isteyen her türlü öldürür YouTube'da videolar var adamlar silahla bile köpek vuruyor.

Güvenli ortamınız yoksa beslemeyin hocam komşular şikayet eder havlamasından veya birisi köpeği istemez vurur falan Allah korusun.

Bence siz küçük ırk köpek alın evde besleyin tecrübeniz olunca büyük alırsınız.

Hocam kaçırmak isteyen her türlü kaçırır köpeği öldürmek isteyen her türlü öldürür YouTube'da videolar var adamlar silahla bile köpek vuruyor.

Güvenli ortamınız yoksa beslemeyin hocam komşular şikayet eder havlamasından veya birisi köpeği istemez vurur falan Allah korusun.

Bence siz küçük ırk köpek alın evde besleyin tecrübeniz olunca büyük alırsınız.

Güvenli ortam tabii ki var ama ben yine de en kötü senaryoya karşı bile hazırlıklı olmak istiyorum ki dağda veya muz cumhuriyetinde de yaşamıyoruz hocam yani kimse benim evimin önünde benim köpeğime zarar veremez vermeye çalışamaz bile, o kadar da değil yani.

Güvenli ortam tabii ki var ama ben yine de en kötü senaryoya karşı bile hazırlıklı olmak istiyorum ki dağda veya muz cumhuriyetinde de yaşamıyoruz hocam yani kimse benim evimin önünde benim köpeğime zarar veremez vermeye çalışamaz bile, o kadar da değil yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam insanoğlu işte güvenli ortamınız varsa alın eğitimli köpek bile olsa çalabilirler.

Güvenli ortam tabii ki var ama ben yine de en kötü senaryoya karşı bile hazırlıklı olmak istiyorum.

En kötü senaryolar bunlar hocam hırsızlara karşı önlemde almanız gerekiyor.

Merhaba, öncelikle bir canlının bakımını üstlenmek istediğinizden emin olun. Alan korumasını layıkıyla yapabilen köpekler arasında border collie, için ayrı parantez açılmalı; border collie en zeki köpek ırklarının başında gelmektedir. Alandan çok sürü gütme özelliği vardır. Alman çoban ise, hem sürü gütme, hem de alan koruması yapabilen köpektir k-9 eğitimi rahatlıkla verilebilir. Oyuna düşkündür. Bunun yanında bahsettiğiniz gibi bazı hastalıklara daha yatkındır. Tüylerinin bakımı göreceli olarak diğerlerine göre daha sık yapılmalı. Bunlara paralel olarak; Belçika Malinois tavsiye ederim son derece sağdık, son derece enerjik, akıllı, alan ve kişi koruması yapan, boyut olarak diğer cinslerden daha küçük ve bence hepsinin özelliklerini barındıran bir köpek ırkıdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam insanoğlu işte güvenli ortamınız varsa alın eğitimli köpek bile olsa çalabilirler.

En kötü senaryolar bunlar hocam hırsızlara karşı önlemde almanız gerekiyor.

Ben böyleleri yok demiyorum zaten illaki var ama benim elimde armut toplamıyor hani. Daha açıkça söyleyeyim yiyorsa yapabilsin anlamında konuşuyorum.

Merhaba, öncelikle bir canlının bakımını üstlenmek istediğinizden emin olun. Alan korumasını layıkıyla yapabilen köpekler arasında border collie, için ayrı parantez açılmalı; border collie en zeki köpek ırklarının başında gelmektedir. Alandan çok sürü gütme özelliği vardır. Alman çoban ise, hem sürü gütme, hem de alan koruması yapabilen köpektir k-9 eğitimi rahatlıkla verilebilir. Oyuna düşkündür. Bunun yanında bahsettiğiniz gibi bazı hastalıklara daha yatkındır. Tüylerinin bakımı göreceli olarak diğerlerine göre daha sık yapılmalı. Bunlara paralel olarak; Belçika Malinois tavsiye ederim son derece sağdık, son derece enerjik, akıllı, alan ve kişi koruması yapan, boyut olarak diğer cinslerden daha küçük ve bence hepsinin özelliklerini barındıran bir köpek ırkıdır.

Dediğim gibi uzun zamandır araştırma yapıyorum yani heves değil tüm sorumlulukları göze aldım. Belçika kurdu da benim isteklerime çok uygun ama hem çok hiperaktif hem ciddi bir iş köpeği hem de yanlış eğitimle tamamen bir canavara dönüşebilen bir köpek. İlk kez köpek sahipleneceğim için eğitim konusunda kendime çok güvenemiyorum ki sırf bu yüzden doberman beslemekten vazeçtim.

Geri
Yukarı