Doctor Who ve Breaking Bad'in Türkçe Dublajı Olmaması

Doctor Who, Breaking Bad gibi ünlü dizilere, neden Dublaj yapılmadığını bende anlamış değilim.
Ama, altyazı olarak izlemenin daha güzel olduğunu söylebilirim. Zaten alıştıktan sonra, Altyazı Dublaj gibi geliyor.

Esas hiçbir yabancı dizi ve film Türkçe dublajlı olmaz. Oyuncunun sesi ve tepkileri, bütünlük açısından yanlış. Kaliteli bu işi yapacak sanatçılar da belli, her film ve diziyi onların sesi ile mi dinleyeceğiz :) Dublaj yapılan filmler belli yaş aralığına hitap ediyor.

Esas hiçbir yabancı dizi ve film Türkçe dublajlı olmaz. Oyuncunun sesi ve tepkileri, bütünlük açısından yanlış. Kaliteli bu işi yapacak sanatçılar da belli, her film ve diziyi onların sesi ile mi dinleyeceğiz :) Dublaj yapılan filmler belli yaş aralığına hitap ediyor.

Duyguların en etkili kendi dilinde ifade edildiğini biliyorum ancak dikkat bazı yerlerde insan ya kaçırıyor ya da olayı anlamıyor. Ben buna sinir oluyorum ve böyle çok izlenen bir dizinin dublajı yapılmaması garip geldi.

Evet dublajı o kadar kötü olan diziler izledim ki dizilerden ve filmlerden soğudum. Bence alt yazı olayı daha iyi. Hem kelime darcığın ve okuma hızın artıyor.

Evet dublajı o kadar kötü olan diziler izledim ki dizilerden ve filmlerden soğudum. Bence alt yazı olayı daha iyi. Hem kelime darcığın ve okuma hızın artıyor.
Katılıyorum. Yıllardır takip ettiğim, tüm dizi ve filmleri atyazılı olarak izliyorum. Dublajdan daha çok keyif vermesi bi yana, İngilizce kelimelerin birçoğunu öğrendim. Onun için en iyisi altyazı :)

Tamam da dublaj seven de olabilir. Mesela ben yoruldum artık alt yazı okumaktan.

TV'de yayınlanmaya uygun olmadıklarından ve dublaj yapmanın da başka pek anlamı olmadığından yapmadılar sanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı