Bu bir yalan degil aslinda. Almanya'da sahsen cok rastladim bu duruma. Siselerde depozito oldugu için sürekli cöpten sise toplayanlara rastlamak mümkün. Frankfurt havaalaninda günlük rutin gibi bir şey. Siseyi atar atmaz hemen alisveris arabasina doldurup devam ediyorlar :D

Tabii bu durum bizde de fazlasiyla mevcut. Fakirlik dünyanin her bir yerinde var. Yine de orada kazandiklari parayla Türkiye'de krallar gibi tatil yaptiklari bir gercek. Bos milliyetcilik yaparak birbirimizi kandirmaya gerek yok.

Ben depozito için şişe toplandığını biliyorum ama gurbetçiler o şişelerin toplanma amacını çarpıtıp Avrupa fakirlikten kırılıyormuş ve insanlar geçinemediği için şişe topluyormuş gibi lanse ediyor tabii ki her avrupalının hali vakti yerinde değil elbette fakir olup şişe toplayıp oradan geçinmeye çalışan da vardır ama gurbetçilerin alenen yalan söylemesi midemi bulandırıyor.

@00 raiser

Gurbetcilerin sürekli fakir edebiyati yaptigi herkes tarafindan bilinen bir sey. Ben artik onlari takmiyorum. Elbette her ülkenin kendine göre avantajlari ve dezavantajlari mevcut. Yalniz sürekli tribünlere oynamaya da gerek yok.

Ülkemizde fakirligin krali mevcut. Onu da gectim verdikleri paranin zerre kadar degeri yok. Alim gücü desen sifir. Bunlari görmemek icin resmen kör olmak lazim.

Kapatacaksin çıkış kapılarını hadi gitmeyin ne olur diyeceksin.
Çalıştıkları maaşların aynısını TL olarak vereceksin ( 2500 € ise 2500 TL ) hadi şimdi hasretinizi bitirin diyeceksin.
Surilerden Afgan'lardan daha önce Yunanistan a kaçak gitmeye çalışmazlar ise bende bir şey bilmiyorum.

@reptile fakirlik edebiyatı yapanların altında kiralık dahi olsa hep aile arabası Mercedes BMW Opel'in son modelleri suvlar var. Bizde kiralamaya bile paramız yetmeyeceği arabalar ile Türkiye de haftalarca kalıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de böyleleri var.
"Taliban Kabil'e geldikten sonra hiçbir problem olmadı. Eskisinden daha huzurlu."
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı