Dörtyol ağzında meydana gelen kazada kim haklı?

Hocam burdada O yolu yapan mühendise sormak gerekiyor insan bi trafiik ışıgı felan koyar veya tabela o yola hangisi olursa tabela olarak.

Hocam siz B aracımısınız yoksa a aracımısınız?
A aracıyım ben hocam malesef cuma günü bu şekilde bir kaza yaşadım karşı tarafa çarptım. Şöyle bir durum var, benim geldiğim yol biraz geride cadde olarak geçiyor, fakat yol bir yerden sonra sokak olarak geçmeye başlıyor. Kazayı yaptığım yer iki sokağın birleştiği yer. Bu durumda sağdaki araç haklı oluyor. Ama işte öyle bir yol ki cadde gibi ilerliyor, yandaki yollar tali yol gibi fakat tabela göremedim ben bu durumda haklı çıkacağımı pek sanmıyorum. Benim de hatam var tabi dikkatsiz girmişim yola. Bakalım ne çıkacak

A aracıyım ben hocam malesef cuma günü bu şekilde bir kaza yaşadım karşı tarafa çarptım. Şöyle bir durum var, benim geldiğim yol biraz geride cadde olarak geçiyor, fakat yol bir yerden sonra sokak olarak geçmeye başlıyor. Kazayı yaptığım yer iki sokağın birleştiği yer. Bu durumda sağdaki araç haklı oluyor. Ama işte öyle bir yol ki cadde gibi ilerliyor, yandaki yollar tali yol gibi fakat tabela göremedim ben bu durumda haklı çıkacağımı pek sanmıyorum. Benim de hatam var tabi dikkatsiz girmişim yola. Bakalım ne çıkacak
Vala hocam soruşturma ne derse o olur biz burda sadece söylüyoruz Geçmiş olsun. Kamera varsa ordanda bakın.

A aracı hatalı sağ sola bakarak çıkarsın karşıya düz yoldaki adam ne yapsın dursun mu sen oradan oraya geç diye.

A aracı derken alt ve üstten gelen yoldaki aracı kastediyorum ana yoldaki araç haklı yani.
A aracı benim hocam, sorun şu ki geldiğim yol ana yol olarak kabul edilecek mi bilmiyorum. Geldiğim yolun üst tarafı cadde olarak geçiyor fakat bir yerden sonra sokağa evrilmiş. Ben x sokaktan gelirken, y sokaktan gelen araca çarpmış gibi görünüyorum

Vala hocam soruşturma ne derse o olur biz burda sadece söylüyoruz Geçmiş olsun. Kamera varsa ordanda bakın.
Eyvallah teşekkür ederim. Kamara olduğunu sanmıyorum orada. Tabela da göremedim. Bakalım hayırlısı olsun artık. Cana gelmedi çok şükür

Geri
Yukarı