Dövdüğüm çocuğun kolu kırılmış ne yapabilirim?

Melih Dursun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bugün okulda bir çocuk bütün sülaleme küfür etmiş arkamdan. Sebebi de maç yaparken top bana çarpmıştı kim attı onu demiştim. Bende ne yapacağımı bilemedim çocukla kavga ettim çıkışta. Sokakta kendini bir şey sanan insanlara sataşan güçsüzlere zorbalık yapan klasik keko bir tipti. Tecrübesiz olduğu için çok rahat takedown ile yere aldım yerde direnince armbar denilen harekete geçtim. Orada çocuğun sanırım kolu kırılmış annesi annemi aradı. Ne yapabilirim?

Olayı açıklamaktan başka çaren yok. İki, üç şahit bulundurmanı öneririm.
He bu arada bir şey olmaz, mahkeme vs ilgilenmez bile.

Adam yaralamaya giriyor, mahkeme neyiyle ilgilenmez, saçma sapan çıkarım yapmayın

Merhaba bugün okulda bir çocuk bütün sülaleme küfür etmiş arkamdan. Sebebi de maç yaparken top bana çarpmıştı kim attı onu demiştim. Bende ne yapacağımı bilemedim çocukla kavga ettim çıkışta. Sokakta kendini bir şey sanan insanlara sataşan güçsüzlere zorbalık yapan klasik keko bir tipti. Tecrübesiz olduğu için çok rahat takedown ile yere aldım yerde direnince armbar denilen harekete geçtim. Orada çocuğun sanırım kolu kırılmış annesi annemi aradı. Ne yapabilirim?

İş adli olarak ilerlerse başın belaya girebilir çünkü bir anlamda yaralamışsın. Bu tipler aileden beri kriminal olduğu için polisten korkarlar, bu işine gelir ama sülük gibi yapışırsalar da o ayrı bir dert. En iyisi beklemek, eğer iş büyüyecek olursa okuldan, idareden destek iste, belki onlar veliyi çağırır konuşur meseleyi kapatabilirler.

Olayı açıklamaktan başka çaren yok. İki, üç şahit bulundurmanı öneririm.
He bu arada bir şey olmaz, mahkeme vs ilgilenmez bile.
Hocam kızların yanında yapmış bunu zaten normalde kavga eden bir insan değilimdir ama o sorun değil namusuma laf atılan bir ortamda rahat duramam

Adam yaralamaya giriyor, mahkeme neyiyle ilgilenmez, saçma sapan çıkarım yapmayın.

İş adli olarak ilerlerse başın belaya girebilir çünkü bir anlamda yaralamışsın. Bu tipler aileden beri kriminal olduğu için polisten korkarlar, bu işine gelir ama sülük gibi yapışırsalar da o ayrı bir dert. En iyisi beklemek, eğer iş büyüyecek olursa okuldan, idareden destek iste, belki onlar veliyi çağırır konuşur meseleyi kapatabilirler.

Hocam konuşup özür dileyecegim büyük ihtimal ama gene de mahkemeye gidebilir.

Hocam kızların yanında yapmış bunu zaten normalde kavga eden bir insan değilimdir ama o sorun değil namusuma laf atılan bir ortamda rahat duramam
Darp raporu alıp işi mahkemeye taşıyabilir.
Okul idaresini dahil edip okuldan uzaklaştırma verdirebilir, veya düşük ihtimal de olsa attırabilir.
Yerde yatan birine tekme atmak bile hukuken suç, ayakkabı dahi silah sayılır diye biliyorum.
Belki de hiçbir şey olmaz, şansına kalmış.

Namusunu koru bir şey etme. O özür dilemeye gelirse kabul et ama ben olsam ben özür dilemem. Sülalene sövmüş dalga geçe geçe kızların içinde.

Adam yaralamaya giriyor, mahkeme neyiyle ilgilenmez, saçma sapan çıkarım yapmayın.

Açıklamama saçma sapan demişsin fakat mahkemeye bile gitse hükmün açıklanmasının geri bırakılması haricinde bir sonuç çıkmayacaktır. Bu sonuç ise 5 sene içerisinde herhangi tekrar eden bir suça bulaşmadığında silinecektir.

Bence olayı annene anlat bana böyle böyle demiş de, karşı tarafada oğlunun nasıl biri olduğunu anlat.

Sonra diğer kolunu kırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı