Döviz kurlarının artış sebepleri

Yanlış adamı atayıp uzun süre tutmak, doğru adamı atayıp kısa sürede görevden almak. Problemlerimizden birisi bu. İkincisi de üretim. Ülkede üretim durma noktasına geldi. Ben Erdoğan falan anlamam. Bu ülkeye Erdoğan kadar muhalefet de zarar verdi. Her devlet malı özelleştirildiğinde sustular. Seslerini çıkartmadılar. Sesi çıkanı susturdular. Çünkü onlar da pastadan pay aldı. Şimdi musluk kesildi. Hepsi ciyak ciyak bağırmaya başladı. Bu ülkede mecliste olan herkes yiyor. Dışındakiler bakıyor. Çünkü bizim halkımızın %90'ı siyaseti kendinden üstün görüyor. Zaten diğer %10 da bu ülkenin sefasını süren azınlık.

Yanlış adamı atayıp uzun süre tutmak, doğru adamı atayıp kısa sürede görevden almak. Problemlerimizden birisi bu. İkincisi de üretim. Ülkede üretim durma noktasına geldi. Ben Erdoğan falan anlamam. Bu ülkeye Erdoğan kadar muhalefet de zarar verdi. Her devlet malı özelleştirildiğinde sustular. Seslerini çıkartmadılar. Sesi çıkanı susturdular. Çünkü onlar da pastadan pay aldı. Şimdi musluk kesildi. Hepsi ciyak ciyak bağırmaya başladı. Bu ülkede mecliste olan herkes yiyor. Dışındakiler bakıyor. Çünkü bizim halkımızın %90'ı siyaseti kendinden üstün görüyor. Zaten diğer %10 da bu ülkenin sefasını süren azınlık.

Hocam dediklerinize katılıyorum fakat bu işin artık şahıslarla ilgisi yok ki her şey tek bir kişinin imzasına bakıyor. Doğru kişi Ali de olsa veli de olsa değişmiyor maalesef.

-Bol bol çalmak, Devletin önemli mevkilerinde yer sahibi olan insanların akrabalarının il-legal (yasa dışı) işler yapıp diğer Ülkelerin önemli mafyalarına borçlanmaları.
-Bunlarla beraber gelen mülteci sorunu, her mülteciye maaş bağlanması.
Daha neler sayılır neler...

Sizin gibilerin düşünceleri değiştiği vakit.
Neyse ben uzatmayacağım. Mümkün olduğunca beni etiketlemeyin veya alıntılamayın. Ne beni anlayabilirsiniz ne de ben anlatabilirim.

Evet anlatamazsınız çünkü mantıklı bir açıklaması yok sizde bunu bilip neden hâlâ fanboyluk yapıyorsunuz anlamış değilim. Bunun da açıklaması yok mesela.

Geçen yıl 190 liraya aldığım hesap makinesi an itibari 430 lira olmuş. Üniversite'de hocalar ilk kez öğrencilerin temel okul ihtiyaçlarına erişememesi sebebi ile ortak hesap makinesi, pergel, cetvel gibi araç gereçlerin kullanımına izin verdiğini gördüm. Bir doçent hesap makinesi alamayan varsa ben kendim tedarik edebilirim, bu fiyatlarla sizin almanız çok zor dedi. 1 ay içerisinde bir mühendislik - mimarlık öğrencisinin ihtiyaçlarını karşılayacak laptoplar %100 artış yaşayarak 20k bandını delip geçmiş durumda.
Özellikle 2015 yılından sonra alım gücünün tam gaz nasıl eridiği ortada. Ancak adam maaş zammı sonrasında bile geçen yıl ki kadar alım gücüne sahip olmadığını anlamak yerine halay çekiyor, senin bu yazdıklarını idrak edebileceklerini sanmıyorum.

Tayip akıllı adam. Faiz indirimi yapıyor. Kısa vadede dolar kazanacak. Lakin uzun vadede ülke kazanacak.
Kuran da kesin emir var. Hem faiz sömürü düzeni. Birisi yatarken biri sabah 5'te kalkıp akşam 12'ye kadar çalışıyor.
Şu ana kadar duyduğum en komik espri. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı