Ne olacak bu döviz kurlarının hali?

Özetler nitelikte.
tothemoon.jpg

Üretemediğimiz için TL daha fazla değer kaybedecek, bundan dolayı da döviz daha değerlenecek.

Dolarımı aldım, bekliyorum. Bu hallere düşmeyi hak ettik. Biz istedik, biz görüyoruz.

Bir de üzerine Bitcoin aldın mı her güne farklı zenginlikle uyanıyorsun. TL çok hızlı eriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de üzerine Bitcoin aldın mı her güne farklı zenginlikle uyanıyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizde Bitcoin var yükselmiyor para kazanamıyoruz bozuk.

Dolar 4-5 lirayken almaya başladık biz pederle. Daha 5 yıl olmadan para 2'ye katlandı durduğu yerde 🤣
Paranızı 2'ye katlamış olmuyorsunuz. TL'nin değersizliğinden paranızı korumuş oluyorsunuz. Alacağınız her şey doların artışından kat ve kat daha fazla arttı. (zamlar, vergiler, fırsatçı esnaflar vb.)

100.000$'dan yola çıkarsak siz 450.000 TL'ye aldınız diyelim, şu an kur 8.5 olduğunda 850.000 TL oluyor. Siz dolar 4.5 iken aldığınızda 450.000 TL'ye çok güzel bir sıfır BMW 520i alabilirken şu an 850.000 TL'ye 520i'de alamıyorsunuz. Kâra geçmiş olmadınız, sadece paranızın değerini korudunuz.

Mültecilere harcanan 50 milyar dolar yardım yerine milli imkanlar ile birkaç fabrika açıp imkanlarımız ile bir şeyler üretip ihrac eder ve doları da 5-6 da sabit tutardık. Vallahi bekleyeceğiz, üretim ve eğitim.

Paranızı 2'ye katlamış olmuyorsunuz. TL'nin değersizliğinden paranızı korumuş oluyorsunuz. Alacağınız her şey doların artışından kat ve kat daha fazla arttı. (Zamlar, vergiler, fırsatçı esnaflar vb.)
Yok artık bilader, ciddi misin? Keşke benim de aklıma gelseydi bu bak. Ya da acaba 2'ye katlandı derken miktar olarak kastetmiş de olabilir miyim? Hani X TL'ye aldığım şeyi 2X TL'ye satabilirim ya.

Geri
Yukarı