Dövme yaptırmak günah mı?

Öldükten sonra dövme kalmasını mı düşüneceksin?
Öbür dünyası da var.

Şöyle hatırlıyorum. Abdesti almak için tenin ile suyun birbiriyle temas etmesi lazım. Dövme yapınca su deriye temas etmiyor. Bu sebeple boy abdesti ve daha bir çok abdesti alamıyorsun. Bu yüzden günah.
Doğru olarak biliyorum.

Şahsen ben de tavsiye etmiyorum dövmeyi. Onun yerine çok istiyorsan Allah yazan muska falan tak. Daha hayırlı olur.

Neden günah olsun?

Deriyi kapattığı için temizliğe engel oluyor. Abdest geçmez. Böylece gusül ve namaz abdesti alınamaz. Zevk için böyle bir şey yapmak günahtır. Bir de duyduğum kadarıyla dövmelerin birkaç farklı yapılış türü var hangisi deriyi kapatır hangisi kapatmaz bilmiyorum. Kınayla falan da yapılıyor galiba geçici olarak.

Abdest geçmeme gibi bir durum yok derinini altına işleniyor diye biliyorum yani bu yönden sorun yok ama vücüda zararı olduğu için onun günahı var sanırım. Ayrıca Allah dövmesi ile tuvalete de gireceksin ben pek mantıklı bulmadım.

Haklısın fakat öyle bakacak olursak muska ile de lavaboya gidiyoruz ve içinde ayetler yazıyor o zaman muska da günah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuran-ı kerim Türkçe inmedi Arapça indi ayrıyeten Allah yazdırmak gayet güzel lütfen yorum yaparken iki kez düşünün insanları diğer canlılardan ayıran şey 2 kez düşünmektir.

Arapça indi ama araplara indi, Türklere inseydi Türkçe olurdu önemli olan dinini anlayarak anladığın dilde okuman anlaman.

Kuran-ı kerim Türkçe inmedi Arapça indi ayrıyeten Allah yazdırmak gayet güzel lütfen yorum yaparken iki kez düşünün insanları diğer canlılardan ayıran şey 2 kez düşünmektir.
İndiği kavim Arap diye Arapça indi. Sence Arap çöllerine Türkçe inseydi kim anlardı? Ne anlamı kalırdı.
Senin de dediğin gibi insanları diğer canlılardan ayıran şey 2 kez düşünmektir.

Haklısın fakat öyle bakacak olursak muska ile de lavaboya gidiyoruz ve içinde ayetler yazıyor o zaman muska da günah.
Muska olayını bende tam bilmiyorum fakat bir hocam ayetlerin açık olmadığını, bir poşetle kaplanıp kefenin içine koyulduğu için bir sıkıntı olmayacağını söylemişti. Doğru mudur bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı