Dövme yaptırmak

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, 1 yılı aşkın bir süredir aklımda dövme yaptırmak var. Kendimi anlatan bir dövme yaptırmayı planlıyorum. Yaptırmak mantıklı bir karar'mı olur, dövme yaptıran arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekkürler.

Bir dövme yaptırmak istiyorsan hayatın boyunca hiçbir zaman fikrinin değişmeyeceği bir şeyi yap. Siyaset, spor, kız arkadaş vs. şeyler için dövme yaptırma. Gün gelir fikirlerin değişir, hayata bakışın değişir, futbolcu takımdan gider, kız arkadaşın terk eder geriye bir ton para verilip sildirilmesi gereken dövme kalır. :)

En önemlisi Hz. Muhammed'in dövme yaptıranlara laneti var. Bunu iyi düşünmelisin.
Hz. Muhammed küpe de takıyordu sen de takıyor musun :) Dinde her şey yasak ona kalırsa nedense dövme konusuna gelince böyle oluyor insanlar her neyse. Ben ateist bir insanım zaten bu arada kaburgamın üzerinde ailemin baş harfleri var, çok yakın bir zamanda ise ön kolumu kaplattıracağım.

En önemlisi Hz. Muhammed'in dövme yaptıranlara laneti var. Bunu iyi düşünmelisin.

Hz. Muhammed küpe de takıyordu sen de takıyor musun :) Dinde her şey yasak ona kalırsa nedense dövme konusuna gelince böyle oluyor insanlar her neyse. Ben ateist bir insanım zaten bu arada kaburgamın üzerinde ailemin baş harfleri var, çok yakın bir zamanda ise ön kolumu kaplattıracağım.

Konuyu dini durumlara çekmeyelim. Bu konuyu açan kişi zaten o dini durumları değerlendirip kendi iradesiyle konu açmıştır. Lütfen konu dini tartışmaya dönmesin.

Yaşım 16. Din ile ilgili konuyu açmak istemiyorum herkesin inancı kendine. İstanbul'da oturuyorum. Siyaset ve kızlar ile aram yok denebilir. Spor için de yaptırmam. Benim için değerli olan bir şeyin dövmesini yaptıracağım.

Eğer lanetlenmekten korkmuyorsan dövmeyi iyi düşünmelisin. Düşündüğün dövme karışık ve zor bir dövmeyse dövme sanatçısını iyi belirlemelisin. Dövme dükkanını görmelisin, temizliğine ve malzemelerin hijyenine dikkat etmelisin. Dövme sanatçısını yapacağı bir dövme üzerinde çalışırken onu izlemelisin ki dövmeyi yaptıracağın adama karşı içinde bir şüphe kalmasın. En önemli unsur dövme sanatçısı burada unutma!

Hayatta bir şeyi yapmak istiyorsan yapmalısın kimin ne dediğini o nedenle umursama. İşin ucunda pişman olmakta olabilir ama bence denememek daha büyük bir pişmanlığa sebep olur. Şimdi üç önemli husus var bu konuda. Birincisi dövmeyi işin ustasına yaptırmak ve masraftan kaçınmamak. İkincisi ne yaptıracağına çok iyi karar vermek, gerçi iyi karar versen de ilk dövme genelde memnuniyetsizlik yaratıyor. Üçüncüsü bu bir yolculuk yani dövme yaptırıyorsun sonra başka bir tane istiyorsun, bir tane daha, bir tane daha sonu gelmiyor. :)
Mesela benim ensemde doğum tarihimden oluşan barkod şeklinde bir dövmem var. Sol göğsümde babamın isim baş harfleri ve aramızdan ayrıldığı tarih.

Dövme sildirmek zahmetli bir iş bildiğime göre. İleriki yaşlarında yaptırdığın dövmelerden pişman olma oranın çok yüksek. Uzun yıllar sonra dövmeli bir baba veya dede olma ihtimalini düşün. :D

Bence dövmeyle yakalayacağın tarzı giyiminle, saçlarınla yakalamaya çalış. Sıkıldığında saçlarını, giyimini değiştirebilirsin ama dövmeni... Tabi yine de senin tercihin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı