Dövme Yaptırtmak İstiyorum

ludovicio13

Decapat
Dövme yaptırtan var mı?
Yaptıracağım yerde dövme yapan kişinin önceki çalışmalarına göre mi yapmalıyım?
Bir de kola dikenli tel vs. göğsüme yaptırsam maliyet ne kadar olur? Fiyat aralığı nasıl oluyor ?
Sorularımı cevaplayabilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben kendim buldum. Kanca yaptirdim ben. Fiyatini sordum 200 TL dedi. Ben de kabul ettim. Gittim mekana dovmenin boyutunu ayarladilar. 4 cm'lik bir dovmem var suanda.

Dövme öyle basit bir teni boyama işlemi değil.

Zaten biliyorsun; dövme, derinin altına bir takım kimyasal boyalar vererek orada kalıcı bir şekilde kendine yer tutuyor. Eğer...

Eğer, vücudun bu kimyasallara bir alerjik reaksiyon gösterirse vah haline :( O bölgede kızarıklık, kabarma, su toplama... Bir çok rahatsızlık hissedeceksin. Ağrında olacak.

Önceki çalışmaları onun el yatkınlığı ve zanaatkarlığından emin olmak için bakarsın. Kullandığı iğne, aletlerin temiz olması da önemli. Genelde sıkça gidilen, popüler yere gitmeye bak. Sokak arasında olan yerlerde AIDS bile kapabilirsin :) Dövmem olacak diye gidip HIV taşıyıcısı olmayasın sonra...

Yani bence gereksiz tehlikeli. Biliyorum, yaz geldi, Amerikan rüyasını yaşamak istiyorsun. Dövmeler falan cool ama bence kalıcısına gerek yok. Geçici hint kınası ile yapılan dövme var. Kimi yerlerde 1-2, kimi yerlerde 1 aya kadar kalıcı. Sonra silinmeye başlıyor. Burada süre önemli çünkü ne kadar uzun süre, o kadar fazla kimyasal :)

Teşekkür ederim alerjim var mı yok mu yapınca öğreneceğiz artık :)
Dövme öyle basit bir teni boyama işlemi değil.

Zaten biliyorsun; dövme, derinin altına bir takım kimyasal boyalar vererek orada kalıcı bir şekilde kendine yer tutuyor. Eğer...

Eğer, vücudun bu kimyasallara bir alerjik reaksiyon gösterirse vah haline :( O bölgede kızarıklık, kabarma, su toplama... Bir çok rahatsızlık hissedeceksin. Ağrında olacak.

Önceki çalışmaları onun el yatkınlığı ve zanaatkarlığından emin olmak için bakarsın. Kullandığı iğne, aletlerin temiz olması da önemli. Genelde sıkça gidilen, popüler yere gitmeye bak. Sokak arasında olan yerlerde AIDS bile kapabilirsin :) Dövmem olacak diye gidip HIV taşıyıcısı olmayasın sonra...

Yani bence gereksiz tehlikeli. Biliyorum, yaz geldi, Amerikan rüyasını yaşamak istiyorsun. Dövmeler falan cool ama bence kalıcısına gerek yok. Geçici hint kınası ile yapılan dövme var. Kimi yerlerde 1-2, kimi yerlerde 1 aya kadar kalıcı. Sonra silinmeye başlıyor. Burada süre önemli çünkü ne kadar uzun süre, o kadar fazla kimyasal :)

Teşekkür ederim alerjim var mı yok mu yapınca öğreneceğiz artık :)
Senin bileceğin iş :) Hevesini söndürmek istemem ama bu alerji öyle basit bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı